Los bericht bekijken
Oud 10 december 2003, 20:23   #1
ancapa
Secretaris-Generaal VN
 
ancapa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 oktober 2003
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 20.121
Stuur een bericht via MSN naar ancapa
Standaard

Frank Vanhecke, voorzitter van het Vlaams Blok, schrijft:
Zopas hebben de raadslieden die de drie Vlaams Blok-VZW’s bijstaan in het proces tegen de partij vernomen dat het nieuwe proces in graad van beroep al zal starten op 1 maart 2004 te Gent.

Dat is uitzonderlijk snel. Aldus heeft het Hof van Beroep te Gent blijkbaar gemeend, dat er prioriteit moet verleend worden aan deze zaak. In De Tijd van 19/11/2003 verklaarde Dominique Debrouwere, procureur-generaal bij het Hof van Beroep te Gent, immers dat ‘zaken die vandaag aanhangig gemaakt worden, pas in 2004-2005 voor de rechter komen, tenzij het Hof beslist er prioriteit aan te geven.’ Dat is nu dus blijkbaar gebeurd.

Het Vlaams Blok stelt vast dat duizenden Vlaamse burgers dus nog jaren moeten wachten vooraleer de daders van overvallen en inbraken berecht worden, terwijl prioriteit gegeven wordt aan een politiek geïnspireerd proces tegen een partij die niets anders wordt verweten dan het uiten van een politieke mening. Zowel in Kamer als Senaat zal het Vlaams Blok alvast uitspitten wie bij het Hof van Beroep te Gent over dit soort ‘prioriteiten’ beslist en op basis van welke criteria – als die al bestaan.

Voor het overige trekt het Vlaams Blok de rechtszaak andermaal rustig en met vertrouwen tegemoet. Elke rechter, die dit dossier rustig en onbevooroordeeld onderzoekt, zal vaststellen dat het Vlaams Blok geen misdrijven pleegt, maar wel polemisch het debat voert over het behoud van de Vlaamse identiteit en de gevaren van de multiculturele chaos. Dat moet in een democratie perfect kunnen.

Door de start van het proces in volle kiescampagne zal het VB van dit proces zeker een verkiezingsthema maken. Het Vlaams Blok herinnert eraan dat de CD&V destijds mee de grondwet wijzigde die dit proces mogelijk maakte. Maar de hoofdverantwoordelijkheid voor dit proces moet gezocht worden bij de huidige meerderheid. Men mag niet vergeten dat het CGKR nog altijd rechtstreeks onder de bevoegdheid van eerste minister Verhofstadt valt en ook uit de budgetten van de premier rijkelijk gefinancierd wordt. Het Vlaams Blok herinnert er bovendien aan dat de raad van bestuur van het CGKR politiek wordt samengesteld met politieke concurrenten en tegenstanders van het Vlaams Blok. Dit maakt van dit proces nog steeds een politiek proces van de meerderheid tegen de meest consequente en sterkst groeiende Vlaams-nationale oppositiepartij, met als enige bedoeling die partij uit te schakelen.
__________________
Stop het geknoei ! Vlaanderen op eigen kracht ! Volk wordt staat. Vlaanderen mijn land. Vlaanderen onafhankelijk. Gedaan met geven en toegeven ! 12 miljard euro Vlaams geld in Vlaamse handen ! Mooie woorden zijn zelden waar, ware woorden zijn zelden mooi. "Niets lijkt zo op fascisten als de huidige antifascisten. Nultolerantie is een begin, rechtbank het einde. "De mening van een moslim heet geloofsovertuiging, die van een Vlaming is racisme.
ancapa is offline   Met citaat antwoorden