Los bericht bekijken
Oud 26 april 2007, 15:13   #2
k9
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 31 oktober 2003
Berichten: 11.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door is da waar Bekijk bericht
Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de financiering van de oorlog in Irak koppelt aan de terugtrekking van de troepen.

In het Congres, waar de Democraten in de meerderheid zijn, wordt al enkele weken gedebatteerd over de terugtrekking van Amerikaanse soldaten uit Irak.

(Belga)



Eerder keurden het Huis van Afgevaardigden en de Senaat elk apart al een voorstel goed. Begin van de week werden beide voorstellen op elkaar afgestemd.

Het geharmoniseerde wetsvoorstel maakt 100 miljard dollar vrij voor de oorlog, op voorwaarde dat er in oktober gestart wordt met de terugtrekking van de troepen.

Eind maart 2008 moeten alle soldaten dan weg zijn.
Het Huis keurde het wetsvoorstel goed met 218 stemmen voor en 208 tegen. In de Senaat wordt later vandaag nog gestemd.

"De opofferingen van onze soldaten en hun families vereisen meer dan de blanco cheque die de president vraagt voor een oorlog zonder einde," stelde Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Huis.


Ze spoorde president George Bush aan om het wetsvoorstel te ondertekenen, "zodat we ons kunnen concentreren op de strijd tegen terrorisme, de échte bedreiging voor het Amerikaanse volk".


Met andere woorden, de amerikaanse troopen vertrekken binnen klein jaar uit irak.
Beniewd wat het in irak gaat worden als de amerikaanse troopen vertrokken zijn
- komt er vrede tussen de irakezen?
- moorden de irakezen elkaar uit?
- wordt irak al qaeda land en wordt het echt een dreiging voor de wereld?
- ...
Nee hoor bush zei al zijn veto te gebruiken, komt dus niks van.
__________________
"Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country."



-Hermann Goering (1893 - 1946)
Commander-in-Chief of the Luftwaffe, President of the Reichstag, Prime Minister of Prussia and Hitler's designated successor

The second in command of the Third Reich
k9 is offline   Met citaat antwoorden