Los bericht bekijken
Oud 30 april 2007, 10:27   #163
luc broes
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 30 augustus 2002
Berichten: 15.667
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door djimi Bekijk bericht
Als principieel tegenstander van de doodstraf vind ik

1) dat niet één collaborateur die doodstraf verdiend had

maar wel

2) op een andere manier had moeten gestraft worden, een manier die op de lange duur wellicht had kunnen leiden tot 'reïntegratie' in de maatschappij.


Dat had de wind uit de zeilen kunnen nemen van een veel te grote groep erg rancuneuze en weinig vergevingsgezinde mensen die zich helaas maar al te lang op de onrechtvaardige repressie konden beroepen om hun mening/houding te rechtvaardigen.
Het is een verademing op dit forum om af en toe eens de stem van de redelijkheid te horen.
Mag ik daar nog iets aan toevoegen: Sommige Vlamingen collaboreerden (en konden gemakkelijk door de Duitsers bedrogen worden) omdat België voor de Vlamingen nooit een echt vaderland geweest is, en nog altijd niet. En dat heeft niet met rancune te maken maar alles met de rauwe werkelijkheid.
Een eenvoudig voorbeeld: de Vlamingen moesten jarenlang vechten tegen hun 'vaderland' om Nederlandstalig onderwijs te veroveren.
Nu moeten we nog altijd vechten tegen ons 'vaderland' opdat Franstaligen die zich in Vlaanderen komen vestigen het Nederlands zouden aanvaarden als officiële taal.
luc broes is offline   Met citaat antwoorden