Los bericht bekijken
Oud 4 mei 2007, 23:32   #3
Gentenaar
Parlementsvoorzitter
 
Gentenaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 februari 2004
Berichten: 2.141
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door C2C Bekijk bericht
Rusland onderneemt een symbolische actie die bij velen de sterk levende nostalgie naar de welvarende Sovjetunie weer opwekt.

Tijdens de V-day parades die binnenkort worden gehouden in Moskou - ter viering van de bevrijding van Europa door het Rode Leger - zal de Sovjet-vlag weer pronken.

Boris Jeltsin - de kapitalistische plunderaar van Rusland - schafte de vlag met de hamer en de sikkel af. Vandaag heeft het Parlement beslist de banier van het Rode Leger weer in te voeren.

Upper House Reintroduces Hammer and Sickle


Het is dezelfde vlag die prijkt op de beroemdste foto ter wereld:


De superieure Sovjet vernietigt de Nazi, en bevrijdt Europa


Een overweldigende meerderheid van Russen zegt zeer tevreden te zijn met de beslissing en ziet Rusland, goedkeurend, meer en meer terugkeren naar de veiligheid en de kracht van de USSR.


Gelooft u in deze trend? Of is dit gewoon het resultaat van een (toch al lang aanslepende) aanpassingsperiodie, waarbij Rusland zijn plaats in de kapitalistische wereld en tegenover het Westen nog niet gevonden heeft?

Alleszins, Stalin en het Rode Leger are back. Althans symbolisch.
Mja, al vrees ik dat Poetin met opzet koketteert met oude sovjetsymbolen om zichzelf het vertrouwen te schenken van de oudere Russische bevolkingslagen.

Met socialisme heeft het allemaal niet veel meer te maken.

Ik onthou vooral dat de modale Rus met nostalgie terugkijkt op de sovjetperiode, en dat in een recente poll Stalin werd aangewezen als meest populaire leider van de afgelopen eeuw. Jeltsin bengelde ergens achteraan. In de buurt van de laatste tsaar geloof ik.
__________________
Gentenaar is offline   Met citaat antwoorden