8 mei 2007, 09:21
|
#2
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
|
En ook ons land bleef niet uit:
Citaat:
.
Verhofstadt : felicitaties.
Premier Guy Verhofstadt heeft Nicolas Sarkozy telefonisch gefeliciteerd met diens verkiezingsresultaat. Alhoewel de stembureaus in Frankrijk pas om 20.00 uur dicht gegaan zijn, blijkt Sarkozy volgens de exitpolls af te stevenen op een overwinning. "Verhofstadt wenste de aanstaande Franse president veel succes in zijn nieuwe opdracht en nodigde hem uit om zo snel mogelijk een bezoek te brengen aan België en de Europese instellingen", zo luidt het bij Verhofstadts woordvoerder Seeuws. De premier drukte ook de hoop uit om de uitstekende samenwerking met Frankrijk van de afgelopen jaren op bilateraal en in Europees verband verder te zetten. (belga/hln)
|
Citaat:
.
De Gucht : de beste oplossing voor Frankrijk.
Minister van Buitenlandse Zaken Karel De Gucht vindt de verkiezing van Nicolas Sarkozy tot nieuwe president "de beste oplossing" voor Frankrijk.
Dat zei hij op de VRT-radio.
"Wat je al jaren vaststelt, is dat telkens als men in dat land iets wil veranderen, Parijs en de voorsteden, en de dag erna ook de steden en de provincies, op stelten staan", sprak De Gucht.
Margaret Thatcher
Volgens de minister heeft de situatie iets van de situatie waarmee Margaret Thatcher geconfronteerd werd toen ze in de jaren '80 in Groot-Brittannië aan de macht kwam. "Nu heb ik nooit veel opgehad met mevrouw Thatcher, maar je moet wel durven toegeven dat zij Groot-Brittannië uit de lethargie heeft gehaald", aldus De Gucht. Hij gelooft dat Sarkozy ook "het enthousiasme, de kracht, de inzet en de ambitie" heeft om Frankrijk uit de lethargie te halen.
Europese aspiraties
Wat betreft de Europese aspiraties van Sarkozy is De Gucht op zijn hoede. In Het Journaal op één zei de minister dat hij er niet aan twijfelt dat Sarkozy een overtuigd Europeaan is, maar anderzijds wees hij erop dat er in de overwinningstoespraak van Sarkozy ook "zeer sterke, traditionele Franse elementen" voorkwamen, zoals de bescherming van de Franse bevolking tegen de globalisering en de vrije markt. "Dat kan op zich gevaarlijk zijn, want het kan wijzen in de richting van protectionisme." (belga/hln)
|
__________________
Laatst gewijzigd door Antoon : 8 mei 2007 om 09:22.
|
|
|