BRUSSEL -- De liberale denktank Nova Civitas is verontwaardigd over de afzetting van Hugo Coveliers als VLD-fractieleider in de Senaat. Coveliers symboliseert de donkerblauwe hoofdader van de VLD, luidt het in een motie van de Antwerpse en Gentse afdeling van de organisatie. Nova Civitas waarschuwt de VLD-top dat het ondermijnen van de centrum-rechtse vleugel zware politieke gevolgen kan hebben.
Nova Civitas vindt dat Hugo Coveliers stank voor dank gekregen heeft voor de moedige manier waarop hij het partijstandpunt inzake het migrantenstemrecht heeft verdedigd. Linkse dissidenten zoals Patrik Vankrunkelsven werden ongemoeid gelaten.
De georchestreerde afzetting van Coveliers kan niet worden gereduceerd tot de persoon, luidt het in de motie die ondertekend werd door voorzitter en ondervoorzitter Boudewijn Bouckaert en Marc De Vos. Hugo Coveliers ,,symboliseert de donkerblauwe hoofdader van de VLD, vertegenwoordigt de eerste generatie VLD-verruimers en is een hoeksteen van het Antwerpse liberalisme''. Nova Civitas stelt met lede ogen vast hoe de huidige VLD-leiding de donkerblauwe hoofdader van de partij doet wegkwijnen, de eerste generatie van liberale verruimers -- zoals ook Jaak Gabriëls -- uitroeit, en zowel het belang als het gevaar van de Antwerpse politieke realiteit volledig miskent.
Nova Civitas waarschuwt de VLD-top dat de ondermijning van de centrum-rechtse vleugel in de partij zware politieke consequenties kan hebben: omdat de CD&V met het ACV opgezadeld blijft en het Liberaal Appel niet appelleert, dreigt het Vlaams Blok het laatste toevluchtsoord te worden voor de klassiek-liberale, centrum-rechtse VLD-kiezer.
[img]
Ik kan hen enkel maar gelijk geven. De manier waarop Coveliers werd aangepakt vind ik als VLD-sympathisant een miskenning van de centrum-rechtse kiezer. Men wil en zal nooit rekenen houden met Antwerpen zoveel is duidelijk. Rechts-gezind zijn is blijkbaar een "vies" woord geworden want blijkbaar willen alle vroegere traditionele centrum-rechtse partijen af van hun rechtervleugels. De verlinksing van de politiek en de samenleving is al lang een feit enkel dreigen de tegenstanders nu enkel nog hun heil te vinden in het extreem-rechtse kamp en ik vindt dat een zéér spijtige zaak.[/img]
|