Integenstelling tot sommige forumleden die dachten in de zaak rond de overstap van Verstrepen, ben ik NIET tegen de oprichting van een forza Flandria om voor de Vlaamse eisen te strijden.
Het voorstel van Verstrepen was juist een asociaal rechts liberaal kartel of partij, die zoals de Lijst Dedecker nu is. Indien het Vlaams Belang niet in zijn geheel wilde overstappen naar zijn kartel of partij, zou Verstrepen zelfs een aparte lijst indienen met Vlaams Belangers erop

. Frank Vanhecke had gelijk dat dit idee het meest absurde is wat hij ooit gehoord had als partijvoozitter.
Trouwens het oorspronkelijke idee om tot een ultra liberale eenheidsworst te bekomen, zou hoegenaamd geen Forza Flandria zijn.
Vlaams nationalisten die voor een socialere economie zijn, de Vlaams nationalisten die tegen het ja knikken zijn naar de VS en Israël, de Vlaams nationalisten die ethisch conservatief zijn, zouden nooit op een dergelijke liberaal ethisch-progressieve partij stemmen.
Een Forza Flandria is in mijn voorstel geen kartel of partij, maar een openlijke en plechtige verbintenis op eer van een partij of kartel, dat zij op 4 punten ja zouden stemmen in een parlement (Vlaams of federaal).
Ja voor:
1. Een voorstel voor de onafhankelijkheid van Vlaanderen.
2. Het verbannen van de familie Saxen Coburg uit Vlaanderen.
3. De oprichting van een eigen Vlaamse ordedienst en/of defensiemacht.
4. Op iedere gerechtvaardigde Vlaamse eis in afwachting tot de 3 bovenstaande een meerderheid halen. (bijvoorbeeld meer controle en transparantie wat er met het Vlaams geld in Wallonië gebeurt).
Het grote voordeel is dat bij deze Forza Flandria, de politieke partij ideologisch als qua structuur volledig hun eigen koers kunnen volgen, waardoor de Forza Flandria als geheel een zo groot mogelijke groep van mensen kan bereiken.
1. Er zou een echt linkse Vlaamse volksnationale partij moeten komen, met de ideeën die Meervoud nu heeft. Helaas bestaat een dergelijke partij nog niet waardoor deze stemmen al te vaak in Belgicistische handen terecht komen.
2. Uiteraard de grootste Vlaams nationale partij van Vlaanderen: Vlaams Belang die een eigen koers kan volgen met 3 belangrijke peilers: Vlaamse onafhankelijkheid, ethisch conservatisme en hopelijk op ecomisch vlak een meer centrumkoers dan nu het geval. Dus meer corporatisme/solidarisme graag.
3. Een Vlaams gezinde (ultra)-liberale partij, maar dan wel één graag die betrouwbaar is. Want liberalen en betrouwbaarheid gaat niet altijd even goed samen, zo is in het verleden gebleken.
4. Eventueel nog een partij die geen van de vorige 3 is, een beetje zoals NVA dan.
Deze partijen gaan dus volledig hun eigen weg, maar verbinden er zich toe om op vlak van de Vlaamse eisen samen te werken. Uiteraard dient er ook een minium aan respect te zijn voor elkaars gedachtengoed en personen, om deze samenwerking mogelijk te maken.
Deze Forza Flandria zou waarlijk alle Vlaams gezinde stemmen verenigen van Vlaamse gezinde communisten, over nationaal solidaristen, klassieke rechtse nationalisten, separatisten in het centrum tot over ultra libertariërs als Lombas.