Los bericht bekijken
Oud 22 december 2003, 13:47   #1
rroloff
Burger
 
Geregistreerd: 11 juni 2003
Berichten: 180
Standaard

Zojuist las ik dit bericht in de nederlandse pers:

-----------------------
Nederlandse speurder helpt bij opsporing leider Bende van Nijvel

Door onze verslaggever

Oud- DEN HAAG - Harry Jongen, bekend vanwege zijn zoektochten naar lijken, gaat de Belgische autoriteiten helpen het lichaam van de gedode leider van de Bende van Nijvel te zoeken. Zijn grafruimingsbedrijf in Almere is ingehuurd door het identificatieteam van de Belgische nationale politie. De zoektocht begint in maart.

Militair Jongen, bijgenaamd De Neus, werd bekend door zijn succesvolle zoektochten naar lijken van gesneuvelden uit de Tweede Wereldoorlog, maar ook naar massagraven in het vroegere Joegoslavië. In het Belgische Jumet slaagde hij er in 1996 in de lijken van de meisjes An en Eefje te vinden die onder de fundamenten van een schuur van Marc Dutroux waren begraven.

Tussen 1982 en 1985 maakte de Bende van Nijvel 28 dodelijke slachtoffers bij bloedige overvallen op filialen van de Belgische supermarktketen Delhaize.

De afgelopen week werd bekend dat de leider van de bende in 1985 door de politie tijdens een achtervolging is gedood. De overige bendeleden zouden hun chef ergens in Wallonië hebben begraven. Jongen wil niets zeggen over het onderzoek. Wel laat hij weten de mogelijke plek van het lijk al te hebben bezocht. "Ik ben er geweest. Na deze eerste verkenning weet ik al ongeveer wat we wel en niet kunnen aantreffen".

Dat neemt niet weg dat het ook dan nog moeilijk kan zijn om het lijk - als het er al ligt - te vinden." Toch is Jongen niet pessimistisch. Hij zegt dat hij elk begraven lijk waarnaar hij heeft gezocht ook werkelijk heeft gevonden. "Het is een kwestie van speuren en ruiken in combinatie met ervaring." Uitgangspunt daarbij is dat er altijd sporen overblijven wanneer een lijk ergens is begraven. "Iemand maakt altijd fouten. De aarde is verstoord, bepaalde planten (brandnetels) groeien bijzonder goed op het kalk van menselijke resten, de grond krijgt een lijklucht en een verdachte zal altijd een gemakkelijke plek zoeken."

Pas daarna komt Jongen met zijn specialiteit: het ruiken. Zijn prikstok steekt hij op de mogelijke plek van het graf in de grond. Ligt daar een lijk, dan zal de punt anders ruiken. "Ik kan zelfs ruiken of iemand er één of twee jaar ligt, of twintig of misschien wel veertig jaar," zegt hij. "Elk lijk ruikt anders dan de aarde, en de geur verandert ook met het aantal jaren dat het begraven ligt."

Bron: http://www.gelderlander.nl/regioportal/GLD/1,3112,1452-Binnenland-Nieuws!Binnenland!__1930904_,00.html
-----------------------


Nu hoor ik al járen - sinds de bendecommissies - niets meer over dat onderzoek dus dit bericht verbaast me hogelijk.

Weet iemand op dit forum hier meer over? Is hier daadwerkelijk sprake van nieuwe ontwikkelingen? Of is dit de zoveelste afleidingsmanoeuvre? Waar kan ik meer hierover lezen?
rroloff is offline   Met citaat antwoorden