Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove
Natuurlijk is de staat niet neutraal, niets dat door mensen is geconstrueerd is "neutraal". Ik denk niet dat er hier veel mensen zitten die de burgerlijk-liberale fabel over de neutrale staat geloven.
Met je tweede punt ben ik het veel minder eens. Ik vind de staat helemaal niet nuttig om een klasse te onderdrukken. Ik ontken niet dat ze daarvoor zeer bruikbaar is, dat wel.
Maar ik vind niet dat men na een revolutie de staat moet omvormen tot een onderdrukkingsinstrument van de kapitalistische klasse. Het is voldoende om de huidige onderdrukkingspatronen te stoppen, ik zie de nood niet om aan een dergelijk revanchisme te doen. Daarom verwerp ik de these van de "dictatuur van het proletariaat", en ben ik dus geen "echte" marxist, volgens sommigen.
|
'sommigen' kan soms ook wel eens een oetlul zijn hé.
De vraag is of je denkt dat eens de staat is omvergeworpen, je de staat gaat open laten. Klinkt als een gewaagd experiment. Wat als de gestopte onderdukkingspatronen terug hun macht willen?