Discussie: Kernenergie
Los bericht bekijken
Oud 18 juni 2007, 14:50   #34
maddox
Secretaris-Generaal VN
 
maddox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 september 2002
Locatie: vilvoorde
Berichten: 70.096
Stuur een bericht via MSN naar maddox
Standaard

Citaat:
De enige manier om dat monopolie te breken is grootschalig electriciteit HIER op te wekken.
En hoe gaat u dat doen? Waterkracht, windkracht of zonne-energie?
Citaat:
Waarom zou dat door één energiebron gedaan moeten worden?
Als je Electrabel wil beconcureren, moet je grootschalig denken. En als je verschillende kleinschalige systemen wil samengooien, zit je met een veel hogere infrastructuurkost, en de bijkomende inefficiencies.

En zie ook Jantjes uitleg over infrastructuur/aansluitingen.

Als je electriciteit wil leveren aan het algemene stroomnet moet je aan veel criteria voldoen. Onder andere de voltages, aantal hz en de orientatie ervan - het zou zeer spectaculair zijn dat je mooi in tegenfaze 150 000V aan het hoofdnet zou leveren.

En ja, politiek, zakkenvullen en postjes, achter de schermen draait het daar nog om.

ikzelf zie meer heil in Jantjes optie, ieder zijn eigen stroomvoorziening. dan sluit je verschillende verliezen uit. OA Transportverliezen qua stroom en transportverliezen qua zakkenvullers.
Ook zal je dan meer geneigd zijn het een pak zuiniger te doen, omdat je dan ten slotte voor alles op moet draaien. Gaande van de instalatie, tot het gebruik en het onderhoud. Hoe meer verbruik, hoe groter/duurder de instalatie, hoe groter de gebruikskost en onderhoudskosten.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen.

Laatst gewijzigd door maddox : 18 juni 2007 om 14:58.
maddox is offline   Met citaat antwoorden