Los bericht bekijken
Oud 26 juni 2007, 17:16   #30
Doomy
Minister-President
 
Doomy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2003
Locatie: Westhouk, West-Vloandern
Berichten: 5.442
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Essevee_VL Bekijk bericht
Antwerpenaars en Limburgers zijn inderdaad geen Vlamingen als U Vlaanderen omschrijft als een graafschap die ruwweg de provincies West-en Oost-Vlaanderen bevat + Frans-en Zeeuw-Vlaanderen. Maar in de 19de eeuw is de betekenis van Vlaanderen veranderd. Vanaf toen is Vlaanderen het Nederlandstalig gedeelte van België. Daardoor noemen de Antwerpenaren en Limburgers zich soms ook Vlamingen.
De benaming Wallonië is dan ook mis want niet overal in Wallonië worden ook Waalse tongvallen gesproken.
Op dezelfde manier is de betekenis "Wallonië" veranderd naar "Franstalig België". Maar Luxemburgers en Duitstalige Belgen zijn helemaal geen Walen.
__________________
Solidarnosc : "Typisch voor de meeste rechtse nationalisten. Als het gaat over de rechten van de Vlamingen ten opzichte van de Franstaligen (een arme minderheid, dus zeer dapper!), dan kan het nooit op en is het om 't er radicaalst. Maar als het gaat over de verdediging van de rechten van de Vlaamse werknemer ten opzichte van (buitenlands en binnenlands) kapitaal, dan is een mes in de rug het enigste wat ze die werknemers te bieden hebben.

westhoek.jpg
Doomy is offline   Met citaat antwoorden