Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door willem1940NLD
Ja, waar niet dan? Vervalsings-pogingen van de term "winst" in de afgelopen decennia zijn talloze malen afgestraft met faillissement.
Ik weet niet of de tussentijds door PoCo's afgezworen stelling alweer terug is in de boeken Bedrijfsleer voor het Middelbaar Onderwijs, zoals het er bij mij in stond in 1959:
Hoofdstuk 1; De Onderneming; Het doel van de Onderneming .....
Het Doel van de Onderneming is het Maken van Winst.
|
En niet enkel onder het mom van democratie hier in het westen maar dit is de universele globale regel geworden voor de ganse wereld. Religie en andere zaken zijn herleid tot schijnvertoningen en afleidingen zonder nog een werkelijke betekenis. Het enige echte streefdoel dat een mens nog heeft de dag van vandaag is geld en persoonlijk gewin. Nog net wordt er enkel rekening gehouden met familie of andere naasten in onmiddelijke omgeving. Maar verder gaat de naastenliefde maar zelden.
Winst mag gemaakt worden bij bepaalde ondernemingen van de mens dat is niet onoverkomelijk. Echter mag dat niet het primaire doel zijn echter de leerschool van het kapitalisme leert ons dat. Echter staat net dat onze evolutie in de weg evenzeer als dat de eenheid der mensen in de weg staat daar het mee verschillen tussen mensen creëert. De nefaste gevolgen beleven we daarvan ondertussen reeds dagelijks.