Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe
Wat is er dan zo tegen een nataliteitsbeleid? Moet de staat er juist niet voor zorgen dat mensen in optimale omstandigheden hun kroost kunnen opvoeden en dat mensen niet in problemen moeten komen door hun keuze voor meerdere kinderen?
|
Uiteraard moet de overheid er voor zorgen dat mensen hun kinderen in optimale omstandigheden kunnen opvoeden, doch bijkomende maatregelen om vrouwen aan te moedigen meer kinderen ter wereld te brengen zijn niet nodig. Het is absoluut niet erg dat het gemiddelde aantal kinderen per vrouw lager ligt dan 2,1. Onze bevolking zou gerust wat mogen afnemen.
Meer in het algemeen zou er inzake nataliteit een mentaliteitswijziging moeten komen in de zin van : breng geen kinderen ter wereld,
tenzij je ze een toekomst kan geven.