Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door I amsterdam
Waarom hebben de media belang bij Belgie?
|
Dat zou je je inderdaad kunnen afvragen.
Erfenis uit het verleden? Politieke benoemingen in de VRT? Logebroeders onder elkaar, die belgicistische politici en belgicistische journalisten?
Het enige wat we wel weten is dat de media ontzettend veel macht heeft, en dat ze er niet tegen kunnen wanneer die macht wordt uitgedaagd. Kijk bijvoorbeeld naar het huwlijk van Kim Clijsters. In mijn kennisenkring vond iedereen het niet meer normaal dat dat meisje een beetje privacy wilde op haar huwelijk. De media verklaarden haar echter de oorlog en maakten haar zwart waar ze het maar konden. Hoe Kim "haar fans had verraden", hoe Kim's vader "een omerta had uitgesproken."
Hetzelfde gebeurt in de politiek. De media hier zijn niet meer dan een regimepers, een propagandaapparaat in handen van het establishment. De media moeten degenen die aan de macht zijn aan de macht houden. Waarheid en objectiviteit zijn dan hindernissen die moeten overwonnen worden.