Los bericht bekijken
Oud 7 augustus 2007, 02:42   #59
hermanvk
Minister
 
hermanvk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 mei 2006
Locatie: Turner Valley, AB, Canada
Berichten: 3.020
Stuur een bericht via Skype™ naar hermanvk
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door postbus24 Bekijk bericht
Jagen is natuurbeheer.
Natuurbeheer is geen ekskuus om recreatief (uitgezette) dieren af te schieten. Een kleine nuancering
Ik weet niet precies hoe het hier zit met de jachtvergunningen, maar dat is wel beperkt in aantal en soms zelfs in dier. Er worden fabelachtige bedragen geboden om op één bepaald dier te mogen jagen.

Je bent wel beperkt tot een bepaald gebied EN periode.
Jaag je met pijl en boog, mag je iets vroeger op het seizoen beginnen dan de anderen.
En indianen, mogen altijd en overal jagen.

Hier in Alberta is het verboden, maar in Saskatchewan bvb. kan je op prive terrein gaan jagen, en daar worden dieren gekweekt enkel en alleen om er op te jagen. Die farms hebben een naam.... ontsnapt mij voor de moment.

Maar volgens mij heeft heel dat jagen heel weinig te maken met het in stand houden van het wild. Dat werkte eeuwen en eeuwen, tussen de dieren onderling en toen de mens echt nog leefde van de jacht en de visvangst.
__________________
Support the people of Herouxville, Quebec, Canada: http://municipalite.herouxville.qc.ca/avispublic.htm
Version francaise:http://municipalite.herouxville.qc.ca/normes.pdf | English version : http://municipalite.herouxville.qc.ca/Standards.pdf
Send an email to: [email protected]
(*) rmp: rovershoofdman, moordenaar en pedofiel
hermanvk is offline   Met citaat antwoorden