15 augustus 2007, 11:12
|
#1
|
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.443
|
EU bank gooit 100 miljard euro op markt
http://www.hln.be/hlns/cache/det/art_549233.html
Citaat:
Europese Centrale Bank wil met noodingreep markten stabiliseren
De Europese Centrale Bank (ECB) heeft 94,8 miljard euro aan liquiditeiten beschikbaar gesteld tegen 4 procent rente, hoewel de interbankenrente (daggeldrente) steeg tot 4,7%. De ECB spreekt van een noodingreep om de financi‘le markten te stabiliseren.
De ECB doet deze ingreep voor het eerst sinds 11 september 2001, na de terroristische aanslagen in de Verenigde Staten. Een woordvoerder van de ECB gaf tegenover Betten Beursmedia aan dat de vraag naar cash in de financiële markten toenam, waardoor de daggeldrente op korte termijn fors steeg. "Als finetuning is toen besloten om deze liquiditeiten in de markt te zetten", zo geeft hij aan.
De zegsman wijst daarbij op de herfinancieringsbelening die normaal gesproken op een 7-daagse termijn beschikbaar is. "Normaal gesproken is dit bedrag op weekbasis beschikbaar, ditmaal voor een dag".
Door de subprimecrisis in de VS is er bij de banken grote terughoudendheid ontstaan bij de kredietverlening. Daardoor gaat de daggeldrente steil de lucht in, in Europa gaat ze tot het hoogste peil in zes jaar tijd. In de VS steeg het vergelijkbare rentetarief van 5,35 procent tot 5,86 procent.
"Niemand weet hoe groot de huidige kredietproblemen zijn", zegt een waarnemer. Vanochtend nog bracht BNP Paribas de problematiek terug in de aandacht. De Franse bank heeft drie investeringsfondsen bevroren. (belga/hln)
|
Wat is eigenlijk de waarborg voor dit kapitaal? Vanwaar komt het?
|
|
|