Discussie: De sub-prime crisis
Los bericht bekijken
Oud 18 augustus 2007, 16:44   #41
Percalion
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Percalion's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 december 2003
Locatie: Vrije Markt
Berichten: 10.698
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Sjaax Bekijk bericht
Misschien zijn periodieke crises niet zo erg, mits ze beperkt blijven. Als metafoor zorgen bosbranden ook voor kansen voor nieuwe natuur.
Wellicht is het beter te kijken wat er aan de kant van de pechvolle werknemers kan worden gedaan. Degenen die de pech hebben om werkloos te zijn/worden aan het begin van een crisis, blijven vaak langdurig, gedurende de duur van een crisis werkloos. Ook daarna komen ze moeilijk aan de slag omdat ze recente werkervaring missen. Zo ontstaan regelmatig 'verloren generaties'. Dit is in de eerste plaats slecht voor de betrokken personen, maar ook slecht voor de maatschappij in het algemeen.
Ik ben het voor één keer roerend met je eens. Het hele patroon van boom-and-bust cycli zorgt voor onnodig veel miserie. Ik denk dat de invoering van een stevig monetair systeem dat kan verhelpen. De overgang zal echter niet zo eenvoudig zijn, maar het is volgens mij wel de moeite waard.
__________________
Hitler was a massmurdering fuckhead, as many important historians have said.
Percalion is offline   Met citaat antwoorden