Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropdrager
De Nederlandstaligen vormen de meerderheid in al de randgemeenten, behalve in de 6 faciliteitengemeenten. In Wemmel zijn er wel meer Nederlandstalige gemeenteraadsleden dan Franstalige.
Maar als je zegt dat alleen gemeenten met een Nederlandstalige meerderheid zich aansluiten bij Vlaanderen, dan zeg je dus ook dat Borgerhout zich niet gaat aansluiten bij Vlaanderen aangezien er daar ook geen Nederlandstalige meerderheid is.
|
De volledige dynamiek die ontstaat als een deelgebied zich op unilaterale manier afscheurt is uiteraard moeilijk volledig te voorspellen.
Maar de tendens lijkt mij duidelijk ;er zullen grote problemen ontstaan over waar de randgemeenten nu juist toe zullen behoren.
Wat de andere gemeenten betreft ik sluit niet uit dat er nog gemeenten zullen zijn die niet zitten te popelen om in een Vlaams staatsverband te stappen, maar ik vermoed dat zij nogal geisoleerd zullen zijn en dus het zekere voor het onzekere zullen kiezen en toch maar bij Vlaanderen zullen blijven