Los bericht bekijken
Oud 25 september 2007, 18:24   #1
Online
Banneling
 
 
Geregistreerd: 25 augustus 2006
Berichten: 8.192
Standaard Linkse BV-onbenullen en kaviaarsossen laten van zich horen

Vakbonden en kunstenaars organiseren grote pro-België petitie


BRUSSEL - Een groepje kunstenaars zet samen met BV's, academici en vakbonders de petitie ‘Red de solidariteit' op. Ze willen een tegenstem laten horen, als alternatief voor het 'discours van splitsen’ .
Donderdag stelt de groep in de gebouwen van de christelijke vakbond ACV/Brussel een ‘grote platformtekst’ voor. ‘Een aantal kaders en afgevaardigden van het ACV en het ABVV namen het initiatief ‘Red de solidariteit’ om een tegenstem op gang te brengen tegen het discours van ‘splitsen’ dat bij de regeringsonderhandelingen hoogtij viert, onder aandere in de media’, laat mede-organisator Bart Meuleman.

In een eerste fase spraken de organisatoren een ‘groep prominenten uit verschillende sectoren van de samenleving’ aan, die de publieke oproep al wilden ondertekenen en ondersteunen. Bedoeling is uiteindelijk een ‘massapetitie’ op te zetten in de twee landstalen.

Zo’n vierhonderd bekende namen en verantwoordelijken vragen de politici ‘het land niet te splitsen en de sociale zekerheid intact te laten’, twee zaken die overigens tijdens de formatiebesprekingen van oranje-blauw nooit besproken geweest zijn, en zelfs niet gevraagd door de Vlaamse partijen.

Uit de culturele wereld tekenden onder andere Hugo Claus, Herman Selleslags, Els Dottermans, Stefan Hertmans, Kristien Hemmerechts, Wim Opbrouck, Jef Neve, Axelle Red, Wannes Van De Velde, Geert van Istendael, Paul Van Nevel, Will Ferdy, Luc De Vos en Axl Peleman.

Uit de mediawereld zetten Paul Goossens, Marc Schaevers, Walter Zinzen en Tjhoi Ng Sauw hun handtekening. Verder tekenden ook Rik Pinxten (Humanistisch Verbond), Stefaan Declercq (Oxfam Solidariteit), Elke Vandeperre (Werkgroep voor Theologie en Maatschappij). Uit de academische wereld zijn Maxime Stroobant (VUB), Geert Van Hootegem (KUL), Frank Roels (UG), Jean-Paul Vanbendegem (VUB), en Frank Willaert (UA) vertegenwoordigd. Uit de vakbonden tekenden onder meer Guy Tordeur (ACV), Gilbert De Swert (ACV), Alain Clauwaert (ABVV), Erwin De Deyn (ABVV).

Ook het estafetteteam op de 4 maal 100 meter met Kim Gevaert, Olivia Borlée, Elodie Ouedraogo en Hanna Mariën tekende. Net als verschillende kopstukken uit de vakbonden.
Wouter Verschelden De Standaard http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF25092007_076


Dat de vakbonden voor het unitarisme pleiten, in de eerste plaats voor het behoud van hun eigen winkel en de gulle federale vetpotten, dat zijn we gewoon. Maar dat would-be vedettekes en linkse kaviaarsossen zich ongevraagd in het debat mengen en via de linkse media alle benodigde media-aandacht voor hun idiote reddingsactie zullen krijgen, is erover.
Vrezen ze voor hun subsidies?
Online is offline   Met citaat antwoorden