Los bericht bekijken
Oud 25 september 2007, 18:32   #1
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.461
Standaard PS-kamerfractie eist uitbreiding Brussels Gewest

Brussel - De PS-kamerfractie heeft een wetsvoorstel ingediend dat de uitbreiding van het Brussels Gewest met minimaal zes faciliteitengemeenten vraagt. De partij diende eerder al een wetsvoorstel in om de oude kiesarrondissementen opnieuw in te voeren, als alternatief voor de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde.
Het wetsvoorstel spreekt van een uitbreiding van het Brussels Gewest met minimaal zes faciliteitengemeenten, maar dat kunnen er ook meer worden. De partij stelt namelijk het systeem van een enquête voor die aan de hand van objectieve criteria moet achterhalen of een stad al dan niet beter zou worden toegevoegd aan het Brussels Gewest.

De enquête omvat drie criteria: volgens het eerste criterium wordt gemeten of minstens 10 procent van de inwoners het Frans gebruikt als administratieve taal. Ook berekent de enquête of minstens 10 procent van de actieve bevolking uit werken gaat in een van de negentien Brusselse gemeenten. Tot slot analyseert de enquête of minstens 10 procent van de inwoners hun kinderen naar een Brusselse school sturen. De gemeenten die aan deze drie criteria voldoen, zouden vervolgens worden toegevoegd aan het Brussels Gewest.


Citaat:
In hetzelfde wetsvoorstel van de PS zou de gemeente Voeren weer bij de provincie Luik, en dus bij het Waals Gewest, gevoegd worden.


Enclave


Als reden voor het wetsvoorstel haalt de PS aan dat Brussel nauwer moet aansluiten bij het economische hinterland en het cement vormt van België, meer dan bijvoorbeeld de Belgische driekleur of de Branbançonne. Bovendien zouden de Vlamingen in Brussel beter vertegenwoordigd worden in de Brusselse instellingen en zouden de rechten van de Franstaligen in de Rand rond Brussel beter gegarandeerd worden, aldus de PS.


Philippe Moureaux, de voorzitter van de Brusselse afdeling van de PS, pleit voor de uitbreiding van Brussel als voorwaarde voor een regeerakkoord. Hij roept de drie andere Franstalige partijen MR, CDH en Ecolo op om hetzelfde standpunt in te nemen.
De splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde zou van Brussel een enclave in Vlaanderen maken, zegt Moureaux en alle verdere mogelijkheden voor de Franstaligen in gevaar brengen.

Moureaux vraagt de drie andere Franstalige partijen MR, CDH en Ecolo om hetzelfde standpunt in te nemen. Onder de indieners van het wetsvoorstel zijn ook de Brusselse politici Ivan Mayeur (PS) en Karine Lalieux (PS).
Het voorstel om het Brussels Gewest uit te breiden komt er met het oog op de commissie Binnenlandse Zaken van woensdag, waar de Vlaamse eisen voor de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde op tafel gelegd zullen worden.
© FM Brussel / tvbrussel
__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden