vr 19 okt 2007, 21:07
ROME - Een onbekende heeft vrijdag een emmer met rode verf in de wereldberoemde Fontana di Trevi (Trevifontein) in Rome gegooid. Terwijl de man in het gedrang van de toeristen wist te verdwijnen, kleurde het water van de fontein vuurrood.
Dit meldde de grootste Italiaanse krant, de Corriere della Sera, vrijdagavond op zijn website. In eerste instantie werd gevreesd dat de kleurstof zware schade zou kunnen toebrengen aan de marmeren sculpturen van de fontein, die wereldberoemd werd door onder meer het 'bad' van Anita Ekberg in de film La Dolce Vita. Het rode water werd verdund met schoon water en vervolgens helemaal vervangen. Uiteindelijk bleken de beeldhouwwerken ongedeerd.
In de buurt van de fontein is een doos met pamfletten gevonden van een beweging die zich „Futuristische Actie 2007” noemt. Het manifest bevat een protest tegen een „marktgecentreerde“ samenleving, „woeker” en de „valsheid van de wetten” en eist de „vrijheid van de volkeren”.
http://www.telegraaf.nl/buitenland/article73374991.ece
De futuristische daders maakten met hun "aanslag" een allusie op het filmfestival dat in Rome aan de gang is en waarvoor dit jaar 15 miljoen euro extra werd uitgegeven: "Jullie wilden alleen een rode loper, wij willen een stad helemaal in het vermiljoen".
"Vandaag wordt met ons een nieuwe geweldige opvatting van het leven en de geschiedenis geboren die de strijd verheerlijkt tegen de vrede en de hielenlikkers van de vervalste machten, slaven van de wereldmarkt".
Ze beweren zich te verzetten tegen "alles en iedereen met een geest van strijd en gezond geweld" en van "deze grijze en burgerlijke maatschappij een triomf van kleur" te willen maken. "Wij, bestaansonzekeren, ouderen, zieken, studenten, arbeiders, wij komen aan met vermiljoen om jullie grisaille te kleuren".
De socialistische minister van cultuur, Francesco Rutelli, was "verontwaardigd" over zoveel "vandalisme".
