Los bericht bekijken
Oud 24 oktober 2007, 09:16   #24
Spinoza
Minister-President
 
Spinoza's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2004
Locatie: Breda
Berichten: 5.228
Standaard Boze reacties na uitspraken Wilders

Boze reacties na uitspraken Wilders

Door JOB VAN DE SANDE

WILLEMSTAD - PVV-leider Geert Wilders heeft met zijn uitspraken over Curaçao woedende reacties losgemaakt bij de fractieleiders uit de Tweede Kamer en de Antilliaanse regering. Wilders noemde Curaçao dinsdag in het AD een ‘grote boevenbende’.

Ook wil hij de eilanden verkopen als er niet direct een einde komt aan de corruptie.

GroenLinks-leider Femke Halsema noemt de uitlatingen van Wilders ‘laf’. Wilders neemt zelf geen deel aan het werkbezoek van de fractievoorzitters aan de Nederlandse Antillen en Aruba. ,,Als je het hier een boevenbende vindt, dan moet je ook het lef hebben dat hier te komen vertellen,’’ aldus Halsema. VVD-leider Mark Rutte vindt Wilders uitspraken ‘onwaarachtig’.

Ook de Antilliaanse premier Emily de Jong-Elhage reageerde geprikkeld. Volgens haar doet Wilders dit soort uitspraken alleen om stemmen te winnen. ,,Wilders moet zich rustig houden,’’ zei de premier tegenover Radio 1. Wilders’ voorstel de Antillen op marktplaats.nl te zetten is volgens haar ‘machotaal van iemand uit de oppositie’.

De fractievoorzitters, die woensdag op Curaçao gesprekken voerden met bestuurders van de Antillen, zijn ook boos omdat Wilders het werkbezoek van zijn collega’s beschrijft als dagenlang ‘handjes schudden en piña coladas drinken’. Volgens Rutte zijn die uitspraken vreemd omdat Wilders aanvankelijk van plan was wel mee te reizen. ,,Hij is betrokken geweest bij de voorbereiding van deze reis. Toen heb ik nooit enig bezwaar gehoord,’’ aldus Rutte. D66-voorman Alexander Pechtold noemt de uitspraken van Wilders ‘treurig’. ,,Hij probeert zijn collega’s neer te zetten als lieden die een beetje eilandhoppen in de zon, terwijl hij zelf eigenlijk ook mee wilde reizen,’’ aldus Pechtold. Wilders is op dit moment in de Verenigde Staten voor een werkbezoek over terrorismebestrijding.

Bron: AD.nl
Spinoza is offline   Met citaat antwoorden