Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove
Nu, als je het breed bekijkt, dan is Nietzsche ook beïnvloed en gevormd door het cristendom, en Vermeersch ook. Daar heb je een punt in.
Maar evengoed kan je zeggen dat de islam ook door het christendom is beïnvloed en gevormd, en dat beide monotheïstische religies op hun beurt verder bouwen op het judaïsme.
En je kan zeggen dat het christendom door de Romeinse Imperiale staatsstructuur is beïnvloed en gevormd (een "pontifex" bvb).
En door oud-Griekse filosofie (net als de islam trouwens). Die oud-Griekse cultuur heeft zich ook verspreid over Azië, en heeft daar een invloed gehad op het zoroastrisme (en omgekeerd), en op de cultuur van de Indus-vallei.
Over noordwest-europese christelijke variant kan je zeggen dat die is beïnvloed door pre-christelijke Germaanse en Keltische invloeden, zoals paaseieren, kerstbomen, kapelletjes waar vroeger heilige eiken stonden,...
En over het Mexicaanse allerheiligenfeests kan men dan weer stellen dat er duidelijk Azteekse invloeden zijn.
Ik bedoel, zo blijf je dus bezig, alles heeft ooit wel ergens eens een invloed gehad op al de rest.
|
Een tijdslimiet is dus wel handig als het over het aanvaarden van invloeden gaat, voor mijn part nemen we het jaar dat 'profeet' Mohammed geboren is als limiet van invloed.
__________________
multiculturele samenleving: een bonte maatschappij bestaande uit een evenwichtige verdeling van vele verscheidene culturen en religies. Hierbij bestaat dan wel respekt voor de oorspronkelijke cultuur/religie van de autochtone bevolking.
De multiculturele samenleving is geen biculturele samenleving bestaande uit autochtonen en daarnaast een invasiemacht van een competitieve cultuur met uitbreidingsdrang zoals de islam.
''
|