Los bericht bekijken
Oud 7 november 2007, 09:28   #22
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door maarte Bekijk bericht
U hoort LDD niet, zegt u

Vlaams Parlement probeert LDD monddood te maken.
6/11/2007 16:00:00
De stijgende populariteit van LDD zorgt voor panische angst en struisvogelgedrag bij de andere Vlaamse partijen. Om de volksvertegenwoordigers van LDD het zwijgen op te leggen en elke kritische noot in de kiem te smoren, heiligt het doel alle middelen. Sedert de hervatting van het parlementaire werk is LDD al 5 keer brutaal het zwijgen opgelegd, en dat gebeurt met instemming van alle meerderheidspartijen, van Groen! én van Vlaams Belang.



De systematische boycot gaat uit van het Uitgebreid Bureau dat de parlementaire werkzaamheden coördineert en oordeelt over de ontvankelijkheid van wat besproken wordt bij het Vlaams Parlement. LDD wordt in het Vlaams Parlement niet erkend als een politieke fractie, en heeft dus niemand in het Uitgebreid Bureau, alle andere Vlaamse partijen wel.



Alle volksvertegenwoordigers kunnen de Vlaamse regering interpelleren over aangelegenheden die "van algemeen belang en politiek zwaarwichtig zijn". Dit interpellatierecht is een essentieel democratisch instrument om de regering te controleren en tot de orde te roepen.



Maar sedert maanden weigert het Uitgebreid Bureau dit grondrecht aan de volksvertegenwoordigers van LDD. Een nieuw 'politiek correct' cordon wellicht, maar vooral een democratisch deficit. Het Bureau "oordeelt over de ontvankelijkheid van de interpellatie op basis van het advies van de betrokken commissievoorzitter" (artikel 77, lid 4 van het Reglement). Een reglementair makkie voor de Vlaamse partijen, inclusief het Vlaams Belang, om de stem van LDD te smoren.



Een lange lijst



Interpellatie na interpellatie, vraag na vraag worden door het Uitgebreid Bureau verworpen, om de meest onduidelijke redenen.



- Op 8 oktober werd een actuele interpellatie van Jurgen Verstrepen aan de Minister-president over de zaak Moerman niet toegestaan.

- Op 17 oktober werd een actuele vraag van Jurgen Verstrepen, aan minister Vandenbroucke over het 'Oostends model' niet toegestaan

- Op 24 oktober werd een actuele vraag van Monique Moens, aan minister Van Mechelen over de verkeersbelasting op aanhangwagens niet toegestaan.

- Op 24 oktober werd een actuele interpellatie van Jurgen Verstrepen aan de Minister-president over de zaak Moerman niet toegestaan.



De feiten hebben achteraf bewezen dat de vragen en interpellaties zeker hun waarde hadden, meer zelfs, dat ze alleen geweigerd zijn om een malafide lid van de regering te beschermen. Blijkbaar is het Bureau uitgegroeid tot een buffer tegen de kritiek op de meerderheidspartijen, en een hitteschild voor de oppositiepartijen die de hete adem van LDD in de nek voelen branden.



Moerman toch nog de doofpot in!



En nu is het weeral prijs. Op 5 november weigert het Uitgebreid Bureau de interpellatie van Jurgen Verstrepen (LDD) die de Minister-president wil ondervragen over die meldingsplicht van de Vlaamse Regering,"bij gebrek aan nieuwe elementen" luidt het.



Inzet is eens te meer de doofpotoperatie rond het ontslag van minister Moerman. Volgens minister-president Kris Peeters is er -op basis van een juridisch advies van zijn administratie- geen enkele reden om het parket om een gerechtelijk onderzoek te vragen tegen ex-minister Moerman.



Eigenaardig. Vooral omdat artikel 29 van het Wetboek van Strafvordering uitdrukkelijk stelt dat "iedere gestelde overheid, ieder openbaar officier of ambtenaar die in de uitoefening van zijn ambt kennis krijgt van een misdaad of van een wanbedrijf, is verplicht daarvan dadelijk bericht te geven aan de procureur des Konings bij de rechtbank binnen wier rechtsgebied die misdaad of dat wanbedrijf is gepleegd of de verdachte zou kunnen worden gevonden, en aan die magistraat alle desbetreffende inlichtingen, processen-verbaal en akten te doen toekomen".



Het juridisch advies van de administratie waarop minister-president Peeters zich baseerde, maakt merkwaardig genoeg geen gewag van dit artikel. LDD brengt dit NIEUWE element aan, en wil van de Vlaamse regering weten met welk recht ze zich boven de wet plaatst. Maar het Uitgebreide Bureau vindt dit overbodig, zoals het overbodig was om de zaak Moerman ernstig te nemen. Na het gezichtsverlies bij het ontslag van een zittend minister zou het Vlaamse Parlement beter moeten weten. Of heeft de 'Waalse ziekte' zich van het hele Parlement meester gemaakt?



Frank Vandenbroucke (sp.a) en Karel De Gucht (Open VLD) hebben al openlijk gepleit voor een cordon sanitaire tegen LDD, maar nu sluit het 'cordonslachtoffer' bij uitstek, Filip De Winter (Vlaams Belang) zich aan bij de verfoeilijke tactiek. In naam van de democratie, en tegen beter weten in, zal LDD blijven vechten voor de vrije meningsuiting, en als de Minister-president, Open VLD of mevrouw Moerman hopen op deze laffe manier weg te geraken, zullen ze eens te meer worden ingehaald door de feiten.
Bronnen ?
Jantje is offline   Met citaat antwoorden