Amerikaanse tiran van Pakistan schaft vooruitzicht op democratie helemaal af
De Amerikaanse offshore dictator Pervez Musharraf heeft vandaag alle kansen voor democratie in Pakistan afgeschaft.
Hij kondigt "verkiezingen" aan maar zal die laten plaatshebben terwijl de "noodtoestand" (i.e. totalitarisme) onverkort van kracht blijft.
Deze fascistische techniek komt dus neer op de effectieve vernietiging van de democratie. Want onder de noodtoestand:
-blijven alle oppositieleden onder huisarrest en kunnen de verkiezingen dus niet voorbereiden, noch campagne voeren
-blijven alle leden van de rechterlijke macht onder huisarrest of worden ontslagen en worden er nieuwe benoemd die de dictator welgezind zijn; er is dus geen onafhankelijke controle op de geldigheid van de "verkiezingen"
-blijven de media en de vrije meningsuiting, die cruciaal zijn in een democratiseringsproces, de mond gesnoerd worden
Gelukkig vormt de democratische oppositie onder leiding van de socialistische Benazir Bhutto stilaan één blok. Het heeft al aangekondigd deze schijnverkiezingen te zullen boycotten. Bhutto heeft van alle partijen de grootste aanhang in het land en zou Musharraf met gemak verslaan.
Kortom, de Amerikaanse tiran van Pakistan doet wat van hem verwacht wordt: de democratie vernietigen en vervangen door een schijndemocratie. Typisch Amerikaans.
__________________
Citaat:
The world is one big spreadsheet.
|
"Capitalism is the extraordinary belief that the nastiest of men, for the nastiest of motives will somehow work for the benefit of all" ― John Maynard Keynes
|