Los bericht bekijken
Oud 15 november 2007, 16:15   #54
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

De vraag van de pool hier is eigenlijk totaal fout.
Want geen van beide heren hadden een alleenmacht, maar waren elk slachtoffer van hun eigen mede-beleidsmakers.

En ik ben zowel tijdens als na de tijd van het apartheidregime in Z.A. geweest.
En beide systeem zijn gewoon niet vergelijkbaar enkel op de genoemde heren, want in beide gevallen is het gans het beleidbepalende systeem dat faalde en faalt.
Tijdens de apartheid was het er op bepaalde punten heel triestig voor de gekleurde Z.A., en niet alleen voor de zwarte Afrikaaneer, maar voor allemaal.
Zij moeten zich tevreden stellen met de plaats van tweederangsburger.

Nu na de apartheid is er gelijkheid voor alle Blanke en Zwarte inwoners van dit land, maar de andere kleurlingen zijn bevorderd tot derde rangsburgers en de rest tot tweederangs. Heel het huidige beleid heeft dus enkel de Blanke en andere kleurlingen hun levenstandaard naar beneden gehaald en niets meer opgebracht voor de zwarte inwoners.

En het tweede grote verschil is, dat tijdens de apartheid er een goedwerkend politieapparaat was en een goed werkende gezondheidszorg, zaken die samen met de apartheid zijn verdwenen.


Dus de vraag welk regime is het slechtste voor alle zuid afrikaanse inwoners, wel dan is het beleid van Mandela zijn regering te beschouwen als een ramp voor dat land.
Jantje is offline   Met citaat antwoorden