Volgens de Standaard van maandag 26 Jan. toont het meest recente onderzoek naar de reele werklast van de magistraten aan dat de grootste tekorten aan rechters zich niet situeren in Brussel -zoals héél de Franstaloige pers én politieke wereld het beweert- maar in Antwerpen!
"De onderzoekers kwamen tot de conclusie dat het hof van beroep 19 raadsheren extra nodig heeft om de input van zaken de baas te kunnen. Dat is een stijging van 48 naar 67 raadsheren. Brussel heeft achttien raadsheren te kort, Gent zeven, Luik vijf en Bergen één. "
Kortom, 26 rechters te weinig in Vlaanderen, 18 in brussel (ook bevoegd voor gerechtelijke arrondissementen buiten de hoofdstad), en slechts 6 tekort in Wallonie. Deze cijfers bevestigen de eerdere stellingen van de VLAAMSE Orde van Advokaten.
Niettemin dat wil Laurette Onckelinckx deze studie, nog besteld door haar voorganger Verwilghen, totaal mogen negeren en enkel extra rechters benoemen in Mons!!!!!!!! Zij wil weerom een nieuw onderzoek laten organiseren. Kortom, het eeuwxige straatje van telkens opnieuw onderzoeken bestellen tot de onderzoekers de politieke bevelen slaafs opvolgen.
Ondertussen wordt de verregaande korruptie en onbekwaamheid in sommige hoven totaal nioet aangepakt, blijvende procedures de meest ingewikkelde en traagste van héél de EU, hebben gegoeden én politiek sterk-gekonnekteerden nog steeds enorme feitelijke voordelen bij deze archaische procedures, en mogen slachtoffers van misdrijven langer wachten op recht dan waar ook in de EU.
Kortom, Onckelinckx lijkt én van buitensporig slechts wil, én hardnekkig Francofonie kunnen blijven bevoordelen. Onckelinckx is daarom een GROOT GEVAAR voor de goede werking van het gerecht. Ze lijkt wel de glimlachende pitbull die de ergste excessen van politisering en Franstalige privileges in het gerecht wil bewaken.
Mijn besluit: weg met deze paarse koalitie die zo'n degoutante verdedigsters van gepolitiseerde klasse-justitie duldt!
|