Los bericht bekijken
Oud 26 januari 2004, 10:58   #1
Peace
Europees Commissaris
 
Peace's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 maart 2003
Berichten: 6.859
Standaard

In Nederland wil men 26.000 asielzoekers uitwijzen.
In België daarentegen regulariseert men veel meer asielzoekers dan er uitgewezen worden.
De aanwezige illegalen in ons land hebben ook niet echt veel te vrezen.
Hoelang kunnen wij ons die houding nog permitteren voordat de sociale en economische misstanden onhoudbaar uit de hand lopen.

Is het Vlaams Blok de partij die voor het oplossen van die problemen moet zorgen?

Citaat:
Hevig verzet tegen uitzettingen op komst
Van onze verslaggeefster


GRONINGEN - Er zal veel verzet komen wanneer uitgeprocedeerde asielzoekers uit hun huizen worden gehaald of uit de noodopvang van gemeenten worden gezet. Dat voorspellen vluchtelingenorganisaties en actiegroepen. ' Zo'n onrust als nu heb ik niet eerder waargenomen', zegt directeur John van Tilborg van de kerkelijke vluchtelingenorganisatie Inlia.

Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken maakte vrijdag bekend dat 26 duizend asielzoekers moeten terugkeren naar hun land van herkomst. Sindsdien wordt Inlia continu gebeld. Asielzoekers kondigen aan dat ze weigeren te vertrekken. Actiecomités zeggen dat ze er alles aan zullen doen om asielzoekers hier te houden. ' Iedereen zegt: hier gaan we vóór liggen.'

Ook bij Vluchtelingen Organisaties Nederland (VON) hangen voortdurend mensen aan de lijn die in actie willen komen. Het zijn radeloze asielzoekers, leden van ruim vierhonderd vluchtelingenorganisaties of bezorgde autochtonen. 'Mensen begrijpen niet wat er in dit land gebeurt. Ze zeggen: dit pikken we niet meer', aldus directeur Fatma Özgümüs.


Het actiecomité 'Van harte pardon', dat afgelopen najaar in Groningen, Friesland en Drenthe is begonnen met steun aan uitgeprocedeerde asielzoekers, onderzoekt of een menselijk schild kan voorkomen dat mensen uit hun huizen worden gezet. Het comité is nu actief in heel Nederland.
__________________
SOCIALISTEN. DE PARTIJ VAN GEESTELIJK MINDER BEDEELDEN EN VREEMDELINGEN
Peace is offline   Met citaat antwoorden