Doctoraatstudenten doen allemaal hetzelfde soort werk: ze doen aan onderzoek in het kader van een doctoraat en ze nemen (een beperkte hoeveelheid) didactische taken op zich. Toch verdient niet elke doctoraatstudent evenveel: elk statuut heeft andere loonvoorwaarden. Zo zijn er lonen waarop bedrijfsvoorheffing betaald wordt (o.a. AAP, wetenschappelijk medewerker) en beurzen die (behalve R.S.Z.) belastingsvrij zijn (o.a. IWT, FWO), met alle fiscale gevolgen en gevolgen voor pensioenopbouw van dien. Ook in het netto bedrag en in de berekening van het vakantiegeld en eindejaarspremie zijn grote verschillen.
Op jaarbasis verdient een IWT specialisatiebursaal bijvoorbeeld netto ongeveer 3000 euro minder dan een FWO aspirant. Dat betekent dat (t.o.v. FWO aspiranten) een IWT'er die op 4 jaar z'n doctoraat afwerkt de eerste 7 maanden gratis werkt. Er bestaat noch in theorie, noch in praktijk een verschil in het soort en de hoeveelheid werk. Het is dus hoog tijd dat het verschil in loon wordt opgeheven.
Op je
http://www.cs.kuleuven.be/iwtpetitie kan je een petitie vinden voor de harmonisatie, naar boven, van de lonen van doctoraatstudenten.