Nieuw communisme en extreem links in opmars?
Als ik de recente ontwikkelingen volg in landen als Venezuela, Rusland, de stijging van PVDA in Nederland (welliswaar niet extreem) bij de verkiezingen enige tijd geleden.
Versterken het vermoeden dat het liberalisme zijn beste tijd gehad heeft.
Ook de recente ontwikkelingen in andere landen in Frankrijk en Duitsland waar spoorstakingen zowat half Europa wekenlang platlegden! Zijn nogmaals het bewijs dat het extreme neo-liberale beleid niet meer bij de meerderheid van de bevolking leeft.
Ook de aanhoudende rellen in de buitensteden van Parijs bevestigen dat het neo-liberalisme er niet in slaagt de ontwrichte samenleving terug op het juiste pad te krijgen, Sarkozy had nochthans aangekondigd er kom af er mee te zullen maken!
Ik voeg er wel direct bij dat ik geenzins voorstander ben van Poetins beleid en dat van Venezuela ten zeerste betwijfel (dictatoriale neigingen).
Maar ik stel toch vast dat er politieke verschuivingen aan het gebeuren zijn!
Laatst gewijzigd door Buyck Ruben : 4 december 2007 om 18:40.
|