Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Everytime
Maar Vlamingen leven nog in het verleden. Het is toch niet normaal dat men nog een Ijzerbedevaart of een Ijzerwake anno 2007 heeft. Dat men voor of tegen België zou zijn, heeft zelfs geen verband ermee. Zelfs als ik voor de splitsing van het land zou zijn, zou ik niet naar die ouderwetse pensenkermissen gaan.
|
In het verleden leven ? Maar het is wel normaal dat men een koppensnellerij herdenkt die een 220-tal jaar gebeurd is?
De Ijzerbedevaart is een herdenking voor de slachtoffers, beter gezegd kannonenvoer, van WO I en voor "Nooit meer Oorlog"
Ze is separatistisch omdat de staat waarvoor deze jongens gestorven was, liever straten met hun grafstenen plaveide en weigerde toe te geven aan de rechtmachtige gelijke rechten.