Los bericht bekijken
Oud 4 januari 2008, 22:17   #1
C2C
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
C2C's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 december 2006
Berichten: 10.572
Standaard Bio-mazout uit de Congo?

Mijn voorstel: importeren van bio-mazout uit de Congo als een win-win project - de armen ginder en de armen hier winnen. (Wendel Trio van Greenpeace/sossen stelde een tijd geleden een gelijkaardig idee voor).

1. die bio-mazout zou gemaakt worden van duurzaam verbouwde olie-houdende planten; in de tropen groeit dat goed; we gaan er uiteraard voor zorgen dat die niet komen van ontboste gebieden; maar Congo is zo gigantisch dat dit zeker moet lukken.

2. de verbouwing ervan zou tienduizenden jobs kunnen opleveren voor arme Congolese boeren; we zouden dat projectmatig kunnen aanpakkken en bijvoorbeeld de boeren uit oorlogsgebieden deze jobs aanbieden, zodat ze toch een bestaan kunnen opbouwen (beter is natuurlijk de echte politieke problemen aanpakken, maar stabiliteit en jobs dragen daar toch ook toe bij)

3. dus: economische ontwikkeling voor boeren ginder, minder stookoliekosten voor armen hier bij ons

4. groene mazout is nog goed in de strijd tegen de klimaatopwarming ook

Het enige probleem is: de Boerenbond hier bij ons, die zo'n voorstel zal nuken omdat het zogezegd kansen voor onze eigen boeren wegneemt (hoewel dat natuurlijk onzin is, want wij hebben niet genoeg landbouwareaal, en onze boeren worden zowiezo al massaal gesubsidieerd), en de petro-lobby en stookolieverdelers-lobby, die nu massa-winsten maken. Alle mensen met belangen in die lobbies zullen zo'n idee bestrijden. Maar los daarvan zou het wel eens interessant kunnen zijn dit te onderzoeken. Bio-mazout kan bestaan uit een mengsel van 20 to 40% plantaardige olie vermengd met ordinaire mazout, zonder dat er aanpassingen aan de ketel nodig zijn.

Wat gij? Win-win?


Effe wat cijfers:

-België verbruikte in 2006 ongeveer 4,931 miljoen ton stookolie. Laten we dat voor dit jaar afronden op 5 miljard liter, om de berekening te vergemakkelijken.

-Eén hectare jatropha brengt ongeveer 2000 liter olie op; palmolie ongeveer 4000 liter (soms meer); laten we een fifty-fifty mix nemen voor onze bio-mazout. Dus 3000 liter per hectare.

-Voor bio-mazout die 40% plantaardige olie bevat hebben we dus nodig: 2 miljard liter olie. Die plantaardige olie heeft eenzelfde energiewaarde dan die van mazout.

-Hoeveel hectaren hebben we nodig? 666,666 ongeveer. Lijkt veel voor Vlamingen, maar op een mapke van Congo is dat een prul. Hierzo:



-Congo gebruikt vandaag slechts 5% van zijn totale landbouwareaal, dat 120 miljoen hectaren groot is.

Dat zou pas nuttige ontwikkelingssamenwerking zijn. Dat zou pas echte "solidariteit" zijn: armen hier helpen, armen ginder helpen maar zonder gezever, met een concreet project.
__________________
Citaat:
The world is one big spreadsheet.
"Capitalism is the extraordinary belief that the nastiest of men, for the nastiest of motives will somehow work for the benefit of all" ― John Maynard Keynes

Laatst gewijzigd door C2C : 4 januari 2008 om 22:21.
C2C is offline   Met citaat antwoorden