Los bericht bekijken
Oud 10 januari 2008, 12:59   #1
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.890
Standaard Het ondemocratische gehalte van de VLD weer eens bewezen

lees in onderstaand artikel vooral het onderstreepte gedeelte. Nogmaals wordt bewezen dat de D van democraten niet thuishoort bij VLD, net als de V trouwens.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door het volk
Dedecker strikt voor het eerst twee schepenen
Open VLD-Ninove verliest drie van de twaalf verkozenen

NINOVE - In Ninove zijn twee Open VLD-schepenen overgestapt naar Lijst Dedecker. Het is voor het eerst dat de donkerblauwe partij uitvoerende mandaten weet te strikken. 'Een moedige keuze', vindt Dedecker. De coalitie van Open VLD en CD&V heeft in Ninove nog één zetel op overschot.



Lijst Dedecker is aan een sterke opmars bezig en oprichter Jean-Marie Dedecker liet gisteren in Ninove niet na dat te onderstrepen. 'Vóór de verkiezingen hadden we duizend leden, intussen hebben we er al vijfduizend. We hebben vijftig afdelingen en tachtig mandatarissen. Met de overstap van schepenen Mariëtte De Smet en Rudy Corijn hebben we voor het eerst uitvoerende mandatarissen in onze rangen.'

'Zo'n overstap vergt moed -als je uit de Open VLD stapt, word je gestigmatiseerd en ik kan het weten- maar Ninove is niet voor niets de stoutste der steden. Dit doet deugd aan het hartje.' Dedecker liet niet na Karel De Gucht een sneer te geven: 'Na Wetteren, Melle en Aalst heeft Keizer Karel ook Ninove zover gekregen. Karel, het is goed in eigen hert te kijken even voor het slapen gaan.'

Hoe is het zover kunnen komen? Op 8oktober van vorig jaar haalde Open VLD in Ninove twaalf van de drieëndertig zetels. Voor het eerst sinds 1976 werd in Ninove een coalitie (in dit geval die met CD&V) voortgezet, maar intussen blijven van de ruime meerderheid van twintig zetels er nog maar zeventien over, want ook gemeenteraadslid Willy De Groote waagt de overstap. De drie dissidenten zijn voor Open VLD stevige stemmenkanonnen: De Smet haalde 1.547stemmen, Corijn 1.334 en De Groote 1.083. Corijn had vóór de verkiezingen ambities voor de burgemeesterssjerp maar kon niet tippen aan het aantal voorkeurstemmen van Luc Durant (3.124).

Het gerommel binnen Open VLD begon vrijwel meteen toen schepen Mariëtte De Smet er van werd verdacht een stem op een kandidaat van het Vlaams Belang te hebben uitgebracht waardoor die in de plaats van de Open VLD-kandidaat in de OCMW-raad mocht zetelen. Burgemeester Durant liet daarop het gsm-verkeer van de schepen controleren en kwam erop uit dat De Smet contact had gehad met het Vlaams Belang. De Smet speelde even al haar bevoegdheden kwijt, de belangrijkste (onderwijs) zelfs definitief.

Uit de opeenvolging van incidenten moeten we dan ook de overstap verklaren. 'De manier waarop binnen Open VLD-Ninove met mensen wordt omgegaan', zegt schepen van Financiën Rudy Corijn. 'Naargelang het onderwerp worden besluiten �* la carte genomen en de statuten worden alleen toegepast wanneer het de top goed uitkomt. Om al die redenen kunnen we niet meer functioneren binnen Open VLD', stelt Corijn.

Intussen dreigt Corijn, net als collega De Smet, zijn bevoegdheden kwijt te spelen. Corijn wil de meerderheid overigens niet breken maar 'constructief samenwerken', maar dat ziet burgemeester Luc Durant (Open VLD) niet zitten. 'Als je geloofwaardig wil zijn, dan geef je je mandaat terug', vindt de burgemeester. 'We hebben mevrouw De Smet haar bevoegdheden afgenomen, maar ik ga geen tweede persoon het privilege van een schepenwedde gunnen om niets te moeten doen. Enerzijds ben ik hier absoluut niet gelukkig mee, anderzijds ben ik blij dat de maskers zijn gevallen.'

Hier en daar wordt gefluisterd dat...
Volledig artikel: http://www.hetvolk.be/Article/Detail...cleID=JN1MCDV7
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden