Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bart De Wever
Verschillen erkennen is essentieel voor een correcte toepassing van het gelijkheidsbeginsel. Als je dat niet doet, eindig je in de verschrikkelijkste dictatuur: die van de opgelegde gelijkheid (cf. USSR, nazi-duitsland).
Ik zie mezelf voor het overige niet direct Belgisch patriot worden en ik zie de bub nog minder de kiesdrempel halen. 0,5% zou al mooi zijn. Een minimum aan maatschappelijke relevantie is wel nodig. Ik vind het altijd geestig dat Belgicisten doordrammen over het feit dat de meerderheid van de Vlamingen zich nog Belg noemt. Het doet me immers denken aan Mobutu die altijd sprak over de "richesse potentielle" van Congo. Het Belgisch gevoel is veel te latent om een partij op te vormen en het zal de Vlaamse autonomie niet tegenhouden. Kijk maar naar de standpunten van de partijen waar al die Vlaamse Belgen voor stemmen: ze pleiten allemaal voor meer autonomie.
|
Ze hebben ook geen keuze. In de media wordt niemand aan het woord gelaten, ook niet van de bestaande partijen, die België verdedigt.