Los bericht bekijken
Oud 16 januari 2008, 09:52   #17
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kortaf Bekijk bericht
Dat is een Belgicistische verkleuring van de historische feiten. Als we ons beiden verdrukt voelen, is er voor de Vlamingen niet echt een reden om verandering na te streven en kunnen de scheve Belgische machtsverhoudingen rustig blijven bestaan.



Volgens mij zit je juist. Het Belgische project is idd mislukt, en dat is te danken aan de Vlaamse Beweging. Het is nu aan de Vlamingen om uit te maken hoe ze de klus zullen afwerken: vanuit hun fantoomgevoel van verdrukte minderheid, of vanuit hun met veel moeite en lijden verworven zelfbewustzijn als meerderheid.

Terzijde: het kolonialistisch project beoogde niet enkel de vernietiging van de Nederlandse cultuur en het Nederlandse bewustzijn in de zuidelijke Nederlanden. Prioritair was het onderwerpen van de Vlaamse provincies om ze ten dienste te stellen van de economische belangen van de franstalige elite.



Het was de mainstream gedachte in de toenmalige racistische francofone burgerij, en het is dat vandaag nog steeds in Brussel. Je moet niet ver zoeken om uitspraken van vooraanstaande separatisten van 1830 en daarna te vinden, waarin ze hun project duidelijk uiteen zetten. De bekende oneliner "la Belgique sera latine ou elle ne sera pas" vat het racistisch-koloniale project meesterlijk samen.
het opzet was om 2 regio's waar er nauwelijks Frans werd gesproken, Nederlands in Vlaanderen en Waals in Wallonië volledig te verfransen. dit is gelukt in Wallonië en mislukt in Vlaanderen, maar beide regio's zijn onderdrukt.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden