Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek
Enne, als we het budget hadden van het amerikaanse oorlogsapparaat zaten we al lang op mars onze bokes op te eten in ons basistation en waren we de maan aant ontginnen.
Neen we schieten liever op elkaar. Idiote kutpolitiekers.
|
Niet akkoord, Hoe cynisch het ook moge zijn, het is in de eerste plaats dankzij militaire confilcten dat er wetenschappelijke vooruitgang geboekt wordt. Zonder WW II, koude oorlog stond de ruimtevaart nog altijd nergens, laat staan dat er zoiets als een GPS,internet,... zou bestaan hebben. Wat was er eerst Kernbommen of kerncentrales? Kernfusiebommen of een nog te bouwen kerndfusiecentrale?
En als de Amerikanen, Chinezen,... het niet zo interessant zouden vinden om elkaars satellieten(GPS, Galileo) te kunnen neerknallen, dan stortte de ruimtevaartindustrie in elkaar.
De vraag is natuurlijk hoe lang je de spanning tussen militaire slagkracht en wetenschappelijke vooruitgang, zonder ongelukken kan volhouden, nu er kernwapens zijn.