Op de website van de VVB lees ik overigens al iets totaal anders:
Citaat:
VVB en Davidsfonds pleiten voor "open" Vlaamse Beweging
Jan Van de Casteele 20-01-2008
In een volgelopen Gentse Lakenhalle pleitten Eric Defoort (voorzitter) en Peter Peene (voorzitter Davidsfonds) op de nieuwjaarsreceptie van de Vlaamse Volksbeweging voor een ‘vernieuwde’ Vlaamse Beweging. Weg van de verkramptheid en de frustraties, maar opener, diverser, creatiever, positiever. Dat was de belangrijkste boodschap naast de traditionele eisen (grote staatshervorming, BHV, geen federale kieskring). De opvallende aanwezigheid van Vlaamsgezinde politici en figuren van rechts én links kan een signaal zijn dat die ontwikkeling succesvol kan zijn.
...
VVB-voorzitter Eric Defoort bevestigde de nieuwe koers die de VVB wil varen. ‘De Vlaamse Beweging is in de loop van de voorbije decennia in overwegende mate een aangelegenheid geworden van stromingen, indicivduen, organisaties die denken en handelen rechts tot uiterst rechts van het centrum... Die toenemende eenzijdige oriëntatie is inhoudelijk schadelijk en een substantiële bedreiging voor de slagkracht van de Beweging’, aldus de VVB-voorzitter.
...
Defoort wees erop dat links van het centrum men zich nog altijd ‘uiterst schichtig tot afwijzend’ opstelt tegenover Vlaamse nationale bezorgdheden. Ten dele onze eigen fout (’t is goed in ’t eigen hert te kijken’), maar ten dele ook omdat links ‘schrikbarend conservatief reageert op en omgaat met nationale problematiek, dit in tegenstelling tot het buitenland (Schotland, Catalonië...)
|
http://www.vvb.org/actueel/141/22946
Dit is al iets totaal anders dan 'VVB
distantieert zich van rechts', me dunkt. Zoveelste wishful thinking van onze regimepers?