Los bericht bekijken
Oud 3 februari 2008, 16:50   #16
Dr. Strangelove
Minister
 
Dr. Strangelove's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Buyck Ruben Bekijk bericht
Met spycho bedoel ik een beleid dat een gezonde spyche (geestelijke) toestand bevorderd. Met sociaal pleit ik voor verdraagzaamheid, aandacht voor mensen die problemen hebben. Daarvoor moet de politiek aandacht hebben dat is vooral belangrijk in de gezondheidszorg (zorg voor iedereen en betaalbaar) en ook nog op andere domeinen.

Kortom pleitten voor een bewustwording in de mens zelf, die handelt naar het goede(liefde geven) en niet altijd naar eigen belang(winst). Hoe meer aandacht en zorg men besteed aan de zwakkeren of mensen die niet mee kunnen. Des te minder de kans op maatschappelijke ontsporing. Hier wil niet pleitten voor lichtzinnig romantisch denken, maar voor mensen met een scherpe kijk op het leven die weten waar de klepel hangt. Wat me de keel uithangt zijn die macho-boys in de politiek en populisten waar ik me toch grote vragen bij stel. De laatste evoluties in de politiek zoals Sarkozy en Chavez zijn allerminst getuige van een ernstige sfeer om de burgers het juiste maatschappelijke (voor)beeld te geven. Misschien staan ze binnekort in de meest perverse bladen met de nieuwste kiekjes getrokken. Mensen met zo'n functie, verantwoordelijkheid en gezag dienen het voorbeeld te tonen! Soms twijfel ik of het popsterren of ernstige politiekers zijn die buiten het goed kunnen redevoeren ook nog de nodige prudentie beschikken waar ik over dat laatste meer en meer begin te twijfelen.

Uitgerekend nu worden zinloos geweld en gezinsdrama's zo gewoon dat het in onze moderne leefcultuur als evident is. Men kan er nu éénmaal niets aan doen.

Volgens mij liggen veel maatschappelijke problemen hem in het feit dat ze kunnen gerelateerd worden aan onze moderne levensstijl. Niet dat ik de huidige wil verwerpen, maar wil er een andere invulling aan geven. We kunnen onze maatschappelijke oriëntering op hoe we wensen te leven veranderen. De ganse samenleving draait rond de kosten baten analyse en daar word zowat alles op aangepast. Kinderwens, huwen... we zijn gebonden aan het economisch systeem die meer en meer van ons begint te eisen tijd en energie. De gevolgen zijn gekend stress, schulden, de standing voeren, weinig tijd voor en om kinderen.

De realiteit is dat individualisme (het eigen ik denken) nu primeert. Dat verergert nog de onverdraagzaamheid en agressie. Het hele economsiche denken en de werking ervan de spiraal nog aanwakkert. Iedereen houd een rat-race met zichzelf dit gaat soms ten koste van anderen. In zekere mate is zelfbehoud een gezonde levenshouding. Maar wanneer het "oneindige ik" primeert stijgt ook de onverschilligheid evenredig voor armoede, racisme, de klimaatproblematiek, zinloos geweld.

Men dient deze problemen duidelijk in te zien en zich bewust te worden wat de oorzaak daarvan kan zijn. Daarmee is het best om niet vanuit u eigen belang te redeneren maar velleer vanuit een algemeen maatschappelijk kader leren denken (de werking van de maatschappij in het algemeen) de manier waarop we leven. Met welke middelen word deze ingericht en wat is het effect daarvan?
Ok, nu begrijp ik wat je wilde zeggen.

Ik kan mij vinden in veel van wat je zegt, over dat populisme bvb, of over de economische dwangbuis waarin veel mensen leven.

Maar ik vrees dat ik niet veel vertrouwen heb in een 'ethisch réveil', een soort morele 'awakening', om dit op te lossen.
Bewustzijn is in de eerste plaats het gevolg van objectieve omstandigheden, ik denk niet dat plots iedereen het licht zal zien of zo.
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind.
Dr. Strangelove is offline   Met citaat antwoorden