Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Firestone
Arte heeft enkele jaren geleden een pseudo-documentaire gemaakt rond dit onderwerp.
Echte en valse interviews werden oordeelkundig vermengd om de thesis dat de beelden fake waren te 'bewijzen'.
De bedoeling van de documentaire was aan te tonen hoe gemakkelijk het is beelden en woorden te manipuleren.
De documentaire heette OPERATION LUNE.
En alhoewel de bedoeling van ARTE heel duidelijk was, wordt de documentaire door de samenzweringfreaks toch als 'argument' gebruikt, bijvoorbeeld hier.
|
Vanavond op Canvas te zien.
Citaat:
Dinsdag 19 februari 2008 om 23u40.
We hadden het beloofd: de kijker krijgt via canvas.be de kans mee te bepalen wat er in VIRUS komt. En vanavond is het zover: ‘Dark side of the moon’, de allereerste suggestie die op dinsdag 9 januari binnenkwam, is te bekijken in VIRUS. Met dank aan Gunter Segers voor de tip.
De spraakmakende documentaire ‘Dark side of the moon’ (‘Opération lune’) maakt op overtuigende wijze duidelijk dat de maanlanding van 20 juli 1969 niet echt gebeurd is. Het was een knap staaltje propaganda van de CIA, waarvan slechts een kleine kring hooggeplaatste politici op de hoogte was. En ook Stanley Kubrick natuurlijk. Hij regisseerde de hele ‘maanlanding’ in opdracht van de CIA en werd later door zijn broodheren vermoord om te voorkomen dat hij uit de biecht zou klappen. Dat is alvast de overtuiging van de makers van ‘Opération lune’. En een aantal getuigen waaronder Buzz Aldrin, Henry Kissinger en Donald Rumsfeld schijnt deze schokkende onthullingen te bevestigen. Of niet? De waarheid is immers een subjectief gegeven van zodra de camera’s lopen.
De film bevat nogal wat knipogen, vooral in de keuze van de namen van sommige personages.
|
__________________
The method of science is tried and true. It is not perfect, it's just the best we have. And to abandon it, with its skeptical protocols is the pathway to a dark age. -- Carl Sagan
|