Los bericht bekijken
Oud 23 februari 2008, 10:31   #1
Spinoza
Minister-President
 
Spinoza's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2004
Locatie: Breda
Berichten: 5.228
Standaard Nederlanders kapen Belgische huizen weg

Citaat:
Nederlanders kapen Belgische huizen weg

22-02-2008 23:23

HASSELT (ANP) - De inwoners van de Belgische grensgemeenten Lanaken en Riemst komen vaak niet meer aan de bak bij de koop van een woning in hun gemeente omdat steeds meer Maastrichtenaren de huizen voor hun neus wegkapen.

Dat blijkt uit een gisteren gepresenteerd onderzoek waartoe de beide provincies Limburg en de gemeenten Maastricht, Riemst en Lanaken opdracht hadden gegeven.

Gemeenten zouden structureel moeten samenwerken op het gebied van woningbouw. De Nederlanders trekken weg uit Maastricht, omdat het in België goedkoper en ruimer wonen is. Daar komt bij dat Nederlanders in België meer financiële armslag hebben door de onbeperkte aftrek van de hypotheekrente die zij er genieten.

Lanaken en Riemst maken daarmee in feite deel uit van de Maastrichtse woningmarkt, aldus de onderzoekers. De Belgische huizen zijn aantrekkelijk door hun ligging in een landelijke omgeving. Maastricht daarentegen heeft relatief weinig groene laagbouwmilieus en veel sociale huurwoningen. De stad legt de nadruk op compact bouwen, om het landelijk gebied te vrijwaren van verstedelijking. Dat heeft tot gevolg dat het nieuwbouwaanbod van woningen in een groene, ruime woonomgeving beperkt is, vooral in de koopsector.

Belgische starters uit vooral Lanaken voelen zich door de gestegen prijzen gedwongen elders in de regio -vooral de gemeenten Bilzen en Maasmechelen- naar een woning te zoeken. Om de eigen inwoners meer kansen te bieden, zouden de grensgemeenten bindingseisen moeten stellen, aldus het advies. Daarvoor is wel toestemming van de Vlaamse overheid nodig.
Bron: Reformatorisch Dagblad
Spinoza is offline   Met citaat antwoorden