Los bericht bekijken
Oud 24 februari 2008, 16:03   #1
Judokus
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 7 juni 2006
Berichten: 2.232
Standaard Rooms-katholieke top: dialoog met islam lastig

Kardinaal Kasper: dialoog met islam lastig

Bron: http://www.katholieknederland.nl/act...FJaar2008.html

Hilversum (KNA/Van onze redactie) 24 februari 2008 - De prefect van de Pauselijke Raad voor de oecumene, kardinaal Walter Kasper, heeft onlangs in Mainz de christelijke dialoog met de islam "lastig" genoemd. Men mag zich daarover geen illusies maken, aldus de Vaticaanse topman.

Volgens Kasper schuilt de moeilijkheid in het verschil in mensbeeld. Volgens de Koran dient de mens zich te onderwerpen aan de goddelijke almacht. Christenen denken volgens de prelaat veel meer vanuit het aspect van de goddelijke liefde. De kardinaal waarschuwt tegen een 'vals harmoniemodel' dat op oneigenlijke gronden de beide religies gelijk wil schakelen.

Kasper zei dat de Kerk alleen met gematigde moslims om de tafel wil. Een dialoog met fundamentalisten is volgens hem niet mogelijk.

Islam en jodendom mag men volgens de kardinaal niet op één lijn plaatsen. Het christendom is niet denkbaar zonder het jodendom, terwijl de islam een postchristelijke religie is, aldus Kapser in de Universiteit van Mainz tijdens een toespraak tot de Academie van Wetenschappen.
__________________
pAx Et BoNuM

Laatst gewijzigd door Judokus : 24 februari 2008 om 16:03.
Judokus is offline   Met citaat antwoorden