Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jantje
Wel, het probleem is nog veel erger dan je denkt.
Wanthet verkeersongeval valt onder de politierechtbank en het rijden onder invloed ook.
Het bezit en gebruik van drugs valt echter in onder de politierechter zijn bevoegdheid, maar onder die van eerste aanleg.
En het hangt er dus gewoon van af, wat binnen het gerechtelijke apparaat voorrang krijgt, of de gasten komen er zelf met een rijverbod van 15dagen vanaf.
|
Wel, we waren in deze draad al tot de conclusie aan het komen dat de wetgeving terzake dringend moet aangepast worden, en wel in de zin dat ongevallen veroorzaakt onder invloed van alcohol of drugs moeten kunnen gelijkgesteld worden met doodslag, of in sommige gevallen (en dit geval valt daar imho onder) zelfs met moord.
Als ik me niet vergis pleitte een politicus deze morgen op Radio 1 voor een wetswijziging. Er komt dus eindelijk schot in.