Los bericht bekijken
Oud 11 maart 2008, 12:33   #89
Jantje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 38.482
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rob Roy Bekijk bericht
Dus, in onze wetgeving is er geen verschil tussen het ombrengen van 1 en het ombrengen van 4 mensen?

Dutroux zal het graag horen. En wat zeuren we nog over politieke massamoordenaars en serial killers? Ons systeem kent toch niet het vermenigvuldigen van de straf met het aantal slachtoffers?
voor onze wetgeving maakt het idd niet uit of je 1 of 5000 mensen binnen dezelfde actie dood. Je word veroordeeld voor de actie niet voor de doden.

Dutroux was niet echt gelukkig met deze wet, want hij dode niet binnen dezelfde actie als het ontvoeren en als het verkrachten en opsluiten.

Hij is dus veroordeeld voor de opeenstapeling van acties niet voor het aantal slachtoffers.
het is zelfs zo, dat als hij de vier meisjes tegelijk had ontvoerd hij minder gestraft kon worden dan met de dubbele ontvoering en als hij ze één voor één had ontvoerd, hij nog zwaarder gestraft kon worden.
Jantje is offline   Met citaat antwoorden