Los bericht bekijken
Oud 19 maart 2008, 22:09   #548
Asshen Sukar
Gouverneur
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Berichten: 1.198
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Percalion Bekijk bericht
Het is een kwestie van oorzaak en gevolg. De rente verlagen kan de Fed enkel doen door "meer geld in het systeem te pompen", bij wijze van spreken. Dat doet ze door aan te bieden om bepaalde effecten te kopen van banken (meestal staatsbons, maar nu bij hoge uitzondering dus blijkbaar ook 'moeilijk verhandelbare' obligaties).

Het is natuurlijk wel juist dat door de lage rente mensen minder zullen sparen. Dat betekent dat de 'echte' basis voor kredieten uitgehold wordt, en dus dat een groter stuk van de leningen bestaat uit geld dat mijnheer Bernanke vanuit zijn helicopter heeft rondgestrooid op Wall Street.
De rente van de CB heeft toch niet veel verband met de renten die burgers moeten betalen op leningen?

Als de rente nog verlaagt wordt kan het moeilijk worden voor de fed om nog aan obligaties te geraken. Onder de 2% rente met een instabiele dollar?
Asshen Sukar is offline   Met citaat antwoorden