Ik heb als standvastig devies dat in het leven niets definitief is behalve de dood. Alles kan veranderen. België kan splitsen of weer unitair worden. Verfransen, verengelsen, verduitsen, opgaan in de E.U. enzomeer.
Ik ben voorstander van een unitair België met 9 provincies en het behoud van de taalwetten.
Het taalfederalisme is een mislukt, onlogisch en labiel systeem. Men moet niet slim zijn om dat te kunnen begrijpen. Het volstaat een beetje de Belgische politieke actualiteit gevolgd te hebben de laatste maanden.
De toekomst kan ik niet voorspellen, maar wel dat dit systeem weinig kans heeft om stand te houden en ofwel zal leiden tot separatisme (wat er duidelijk de bedoeling van is) ofwel tot unitarisme.
Voor mij hoeft er geen verfransing te komen, maar ik ben zo realistisch genoeg om in te zien dat we niet alles onder controle hebben (kijk maar naar de verengelsing van de maatschappij).
|