Vanvelthoven wil gratis e-mail voor alle Belgen
Een gratis e-mailadres voor alle Belgen, het is een idee van staatssecretaris voor Informatisering Peter Vanvelthoven (SP.A). Het e-mailadres zou wel enkel voor communicatie met de overheid kunnen gebruikt worden.
Sinds 12 juli is Peter Vanvelthoven staatssecretaris voor Informatisering. Om met de overheid te communiceren wil hij dat alle Belgen, meer dan tien miljoen mensen dus, een gratis e-mailadres krijgen. Het nieuws staat in Het Belang van Limburg en de Gazet van Antwerpen.
De staatssecretaris zegt dat de overheid via mail sneller, goedkoper en milieuvriendelijker kan communiceren. Natuurlijk zal niet alléén via mail gecommuniceerd worden. Alleen wie de uitdrukkelijke toestemming geeft, zal elektronische post van de overheid ontvangen via het gratis adres.
Vanvelthoven wil dat het nog voor het einde van 2004 zover is. Het mailadres zou gebaseerd zijn op de gegevens in het rijksregister. Er kan alleen met de overheid gecommuniceerd worden. Het zal dus niet mogelijk zijn om mailtjes naar derden te sturen.
Vandaag heeft 65 procent van de Belgen een computer. Vijftig procent heeft toegang tot het internet en kan dus mailen. Dat percentage zou op vrij korte termijn zelfs stijgen tot 75 procent.
|