Los bericht bekijken
Oud 23 april 2008, 21:13   #222
Neptunus
Gouverneur
 
Geregistreerd: 28 mei 2006
Berichten: 1.046
Standaard

Radicale moslims uit Nederland gingen naar Egypte (waar de minderheid van koptische christenen zwaar wordt gediscrimineerd en geen toestemming krijgt om kerken te bouwen) om daar een moefti voor hun kar te spannen: wat kleinzielig en kinderachtig. Er zijn al zovéél films gemaakt over de bijbel en nog nooit hebben christenen daar heibel om gemaakt.

Wilders heeft wel een punt: in de film toont hij de gewelddadige kant van de koran: de koran staat vol verzen die aanzetten tot onverdraagzaamheid en zelfs tot het doden van niet-moslims. Het is inderdaad zo dat er fanatieke, extremistische moslims zijn die deze verzen letterlijk lezen en zich beroepen op bepaalde koranverzen bij het uitvoeren van gewelddadige acties. Net daarin schuilt het gevaar van de koran.

Ook in de bijbel, in het oude testament (dat eigenlijk voorgeschiedenis is, voor de komst van het christendom) staan ook een aantal gewelddadige passages (Leviticus). Christenen, daarentegen, hebben reeds meer dan 500 jaar geleden afstand genomen van deze hoofstukkken uit het oude testament (dus voor de geboorte van Jezus en dus niet relevant voor christenen).

Wanneer gaan moslims eindelijk eens volwassen worden en openlijk afstand nemen van de vele gewelddadige verzen in de koran in plaats van steeds maar te steigeren en anderen een rad voor de ogen te draaien met de eeuwige dooddoener: ‘de verzen zijn uit de context gerukt’. Taqiya daar lopen we niet meer in. Hopelijk zijn ogen van heel veel Nederlanders open gegaan en gaat men het dubbelzinnige discours van ‘moslimvertegenwoordigers’ doorprikken. Moslims dienen ook eens te leren om wat respect op te brengen voor mensen met een andere levensovertuiging in plaats van steeds en altijd op een erg opdringerige, zeer onbeleefde en arrogante manier de eigen overtuiging te willen opdringen aan anderen, net dit wekt afkeer.
Neptunus is offline   Met citaat antwoorden