Los bericht bekijken
Oud 24 april 2008, 14:37   #1
Buyck Ruben
Parlementslid
 
Geregistreerd: 9 mei 2007
Berichten: 1.793
Standaard Alsmaar stijgende olieprijzen...wat erna?

De laatste tijd breken we record na record. Er gaat geen week voorbij of hij bereikt een nieuwe maximumprijs. Deze week tipte hij bijna aan 120 dollar per vat. Maar zoals ik al eerder melde, als we de topman van TOTAL mogen geloven zal de prijs van 80 �* 90 dollar per vat niet meer mogelijk zijn. Integendeel in 2017 zou olie de vraag niet meer kunnen bijhouden. Nu wordt de prijs vooral in de hoogte gedreven door groei in het Oosten. Daarbij sabotage en pech bij bevoorradingen en boorplatforms en het plaatje is compleet. De nervositeit op de markten daarbij is er niet gunstiger op. Ik ben ervan overtuigd dat die prijs wel wat zal dalen. Kan immers aan dit tempo niet blijven stijgen. Maar om te spreken van een significante daling binnenkort kan onmogelijk gebeuren. Gezien er in Azië miljoenen
autogebruikers per jaar bijkomen.

Maar op een dag is de olie zeer schaars om nog als wereldbron van energie te kunnen gebruiken. De vraag is... kunnen we overstap op tijd voorbereiden. Zijn we klaar om de overstap te maken, vooraleer het goedje onbetaalbaar wordt? En wat zal dan het alternatief zijn voor de economie draaiende te houden.


Schwarzenegger-adviseur pleit voor groene economie.

Terry Tamminen, de energieadviseur van de Californische gouverneur Schwarzenegger, is vanavond te gast op de algemene vergadering van Agoria, de federatie van technologiebedrijven. Tamminen heeft van Californië de groenste staat van de VS gemaakt en zijn advies krijgt nu ook navolging in de rest van het land. En dat is opmerkelijk, want de VS hebben milieubewustzijn altijd als een vijand van de economische vooruitgang beschouwd. Maar volgens Tamminen is dat niet noodzakelijk het geval.

zie filmpje: http://www.kanaalz.be/nl/journaal/48...-23-04-08.html

Laatst gewijzigd door Buyck Ruben : 24 april 2008 om 14:40.
Buyck Ruben is offline   Met citaat antwoorden