Discussie: Why Marx matters
Los bericht bekijken
Oud 23 mei 2008, 13:02   #162
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door King of beggars and fleas Bekijk bericht
ook al is het te gek om los te lopen ferremans - het is de visie van het enige armensyndicaat in vlaanderen - en wij moeten die binnen het netwerk kunnen verkondigen en overal zelfs waar we maar willen

ook als het niet jouw visie is

ik weet uit ervaring heel goed dat politiek correcte linksen enkel armen met een mening kunnen verdragen als deze dezelfde is als de hunne maar je zal er toch mee moeten leren leven vrees ik dat het enige armensyndicaat in vlaanderen - een (links ) liberaal syndicaat is dat het marxisme nagenoeg volledig verwerpt wegens armoede veroorzakend
Armoede wordt veroorzaakt omdat men het accepteert dat er grote verschillen bestaan tussen rijken en armen. Omdat men het recht op eigendom laat primeren op het recht op waardig leven.
Dat is het fundament van het liberalisme.

In tegenstelling tot wat jij beweert ben ik bereid om samen te werken tot op grote hoogte met alle ideologieën die het liberalisme, bron van veel armoede en ellende, afzweren:
- degenen die de christelijke sociale leer aanhangen (ACV, linker vleugel van Cd+vee), de democratische socialisten, de sociaal democraten. In ons land zijn de links liberalen van de Vlaams progressieven ook nog te pruimen.
- de vakbonden
- de groepen uit het middenveld die strijden tegen de onrechtvaardigheden in onze maatschappij (te veel om op te noemen).
- ALLE belangengroepen van kansarmen, vermits deze zelf betrokken zijn.

Maar ik wens er op te wijzen dat jouw organisatie mij, na het lezen van je website, me overkomt als een kleine groep die harde stijfkoppen omvat....
Dat deze niet representatief is voor alle kansarmen.
Dat jullie natuurlijk aan het woord mogen komen maar niet dat je het monopolie van de wijsheid in pacht hebt, wel integendeel.

Nu mag je nog verder je obsessie over viswijven uitleven, mij beschuldigen van alle zonden van Egypte, maar ik sta recht in mijn schoenen, en wens niet mij te laten om de tuin te leiden door het geklepper van één klokje. Ik hou van het gelui van alle klokjes.

Tactisch lijkt het me, gezien één zevende (of méér!) van de bevolking in armoede leeft belangrijk om overeen te komen, ondanks ideologische verschillen, dat armoede moet verdwijnen.
Ik stel dus éénheid in de diversiteit voor.
Dus iedereen zegt zijn ding, en men legt zich neer bij de beslissingen van een meerderheid!
Iets op tegen?

Laatst gewijzigd door ericferemans : 23 mei 2008 om 13:06.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden