Los bericht bekijken
Oud 25 mei 2008, 17:57   #1
BladeToke
Gouverneur
 
BladeToke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2006
Berichten: 1.012
Standaard Geweld, geweld en nog eens geweld, poilitiestaat?

Citaat:
Harry Potter-acteur doodgestoken in Londen

Rob (rechts) met zijn moeder en zijn broer Jamie.
Tijdens een ruzie werd Rob Knox, acteur in de Harry Potter-films, doodgestoken in een Londens café. Knox was 18, en speelt de rol van leerling Marcus Belby in de zesde film 'Harry Potter en de halfbloed prins' die in november uitkomt.

Een 21-jarige man wordt verdacht van de dood en is gearresteerd volgens de politie. De gewapende man had twee messen en is gezien aan de bar waar de ruzie plaatsvond.

In de bar waren verschillende mannen beginnen vechten, een gevecht dat escleerde. Knox werd doodgestoken omdat hij zijn jongere broer Jamie probeerde te beschermen, zo meldt de Britse pers.

Deze nieuwe moord brengt het aantal jonge doden door geweld dit jaar in Londen op veertien. Knox is de tiende die door messteken om het leven kwam. In heel Groot-Brittannië zijn dit jaar 28 jongeren vermoord. (belga/edp)
Citaat:
Dief steekt Antwerpse agent neer met schroevendraaier
Een gauwdief heeft gisteren in Antwerpen een agent van de lokale politie in burger drie keer gestoken met een schroevendraaier. Dat gebeurde nadat de agent de dief op straat probeerde tegen te houden. De dader is spoorloos.

Rake klappen
De feiten gebeurden gisteren kort voor 17 uur. In café Arizona in de Gemeentestraat werd een 53-jarige man uit Borgerhout aangesproken door een man. De twee geraakten in gesprek. Plots plantte de man zijn knie in het kruis van de man uit Borgerhout en graaide naar diens portefeuille in zijn achterzak. Het slachtoffer deinsde achteruit, maar incasseerde nog een klap. Daarop vluchtte de dader weg.

In de rug
In de Arteveldestraat liep de dader een 46-jarige hoofdinspecteur van de lokale politie tegen het lijf. Die probeerde de dader tegen te houden. De dader greep onmiddellijk naar een schroevendraaier en stak de hoofdinspecteur drie keer in de rug. De agent vluchtte een nachtwinkel binnen, maar werd achterna gezeten door de dader die hem nog enkele keren probeerde te raken.

Spoorloos
De verdachte vluchtte daarna weg via de Anneessenstraat en is spoorloos verdwenen. De agent is voor verzorging naar het Stuivenbergziekenhuis gebracht, maar verkeert niet in levensgevaar.
Citaat:
Schade door vandalen bij De Lijn verdubbeld
In 2007 heeft De Lijn 604.938 euro besteed aan herstellingskosten wegens vandalisme aan bussen, trams, haltes en andere materieel. Dat is meer dan het dubbele van wat in 2000 (277.181 euro) werd uitgegeven. Dat blijkt uit een vraag van parlementslid Jan Verfaillie (CD&V) aan Vlaams minister van Mobiliteit Kathleen Van Brempt (sp.a).

Antwerpen op kop
De provincie Antwerpen telt het grootste aantal vandalen met 73,1 procent of bijna drie kwart van het "vandalisme-budget" van De Lijn. Opmerkelijk is ook het cijfer van Oost-Vlaanderen, waar het vandalisme verdriedubbelde: van 15.959 euro in 2000 naar 57.021 euro in 2007. Dat is een stijging met 357 procent.

In Antwerpen stegen de kosten met 119,5 procent, gevolgd door Vlaams-Brabant (+74,6 procent) en West-Vlaanderen (+27 procent).

Enkel in de provincie Limburg (waar de herstellingskosten pas vanaf 2003 werden opgetekend) daalt het aantal gevallen van vandalisme. De herstellingskosten liepen er terug met 6.799 euro. (belga/edp)
Citaat:
Antwerpse politie arresteert verkeersagressor
De lokale politie van Antwerpen heeft vannacht een 21-jarige man uit Deurne opgepakt voor ernstige feiten van verkeersagressie. De man stond al gekend voor gelijkaardige feiten. Hij is voorgeleid bij de onderzoeksrechter.

De feiten dateren van gisteren kort voor middernacht. Vier agenten waren getuige van hoe een man op het kruispunt van de Wolstraat en de Sint-Katelijnevest met een ijzeren staaf op de passagier van een personenwagen aan het slaan was.

De agenten snelden ter plaatse en sloegen de man in de boeien. Het slachtoffer, dat samen met vier andere personen in de wagen zat, liep lichte verwondingen op aan de arm. De verdachte is een 21-jarige man uit Deurne die gekend is voor meerdere feiten en momenteel onder voorwaarden was vrijgelaten. (belga/tdb)

het nieuws van vandaag... Om den duur zoude echt beginnen twijfelen of opties zoals meer controle in extremis een politiestaat geen opties zijn...
__________________
Intelligence plus Character,
That is the goal of true education
(Martin Luther King)
__________________________
Facebookpagina over Defensie
Youtube kanaal Defensie

Laatst gewijzigd door BladeToke : 25 mei 2008 om 18:00.
BladeToke is offline   Met citaat antwoorden